ebook Świadek
3.27 / 5.00 (liczba ocen: 615)

Świadek

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

"Świadek" to opowieść non-fiction o ucieczce ze szczególnego więzienia - więzienia dla mózgu. Autor, urodzony w rodzinie Świadków Jehowy, opowiada o podwójnym wykluczeniu: najpierw o społecznym wykluczeniu chłopca z "kociej wiary" w Polsce lat 90. Potem - o wykluczeniu z własnej grupy wyznaniowej i rodziny. Umiłowanie literatury, eksperymenty z ciałem, przyjaźń, seks - sprawiają, że w oczach innych Świadków, a przede wszystkim we własnych, staje się trędowatym. Takiemu nie podaje się ręki. "Świadek" przybliża hermetyczną wspólnotę Świadków Jehowy. Jest jednocześnie przewodnikiem po ich prawdach, które główny bohater Łukasz powoli odrzuca.

Ta książka jest świadectwem, jakiego w Polsce jeszcze nie było..

Świadek od Robert Rient możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Z książki wyniosłam wiele informacji na temat doktryny Świadków jehowy, o których wcześniej nie wiedziałam. Duży plus za ukazanie hipokryzji w jej założeniach. Natomiast nie przekonał mnie wątek przerzucania odpowiedzialności za problemy emocjonalno-seksualne głównego bohatera, na sektę. Moim zdaniem z treści książki taki związek nie wynika. Bohater jest w takim wieku, jakim zwykle kształtuje się osobowość człowieka, niezależnie od tego jakiego jest wyznania. Wiele rzeczy dzieje się przede wszystkim w głowie głównego bohatera, a nie w rzeczywistości. Faktem jest, że jako człowiek szczególnie wrażliwy przeżywa niektóre sytuacje silniej i głębiej, ale przecież tak robi wielu młodych, wrażliwych ludzi i religia niewiele ma z tym wspólnego.

Warto zerknąć