ebook Jeszcze krótsza historia czasu
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 325)

Jeszcze krótsza historia czasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.04
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
23.04 zł 20% rabatu
24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
24.62 zł
24.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Uzupełniona o najnowsze wyniki badań, ilustrowana, bardziej zwięzła i bardziej przystępna edycja światowego bestsellera autorstwa jednego z najwybitniejszych naukowców współczesnych czasów.

„Krótka historia czasu”, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce.
Takie też były przyczyny powstania „Jeszcze krótszej historii czasu” – dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe.
Niniejsza książka jest wprawdzie w najbardziej dosłownym sensie „krótsza”, lecz niektóre spośród głównych zagadnień są w rzeczywistości potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, pominięto natomiast pewne czysto techniczne zagadnienia, takie jak choćby matematyka chaotycznych warunków brzegowych. Jednak niektórym spośród bardziej popularnych zagadnień – m.in. teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej – które były trudne do zrozumienia, ponieważ były porozrzucane w różnych częściach książki, poświęcono osobne rozdziały.
Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, jak również włączyć do książki wyniki bieżących badań, od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. Podobnie jak poprzednie wydania książki – a może nawet w większym stopniu – „Jeszcze krótsza historia czasu” będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu. Tekst uzupełnia trzydzieści siedem kolorowych ilustracji, które czynią z „Jeszcze krótszej historii czasu” równie wartościową pozycję literatury popularnonaukowej, jak jej poprzedniczka.

„Ta książka to mariaż dziecięcej ciekawości z intelektem geniusza. Podróżujemy przez wszechświat Hawkinga, podziwiając jego umysł” – „Sunday Times”

„Zajmująca i prowokacyjna... Hawking ewidentnie posiada samorodny talent do nauczania” – „New York Times”

„Majstersztyk. Doskonałe podsumowanie aktualnych poglądów fizyków na budowę oraz pochodzenie wszechświata” – „Wall Street Journal”

Jeszcze krótsza historia czasu od Stephen Hawking możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć