ebook Sami swoi i obcy
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 34)

Sami swoi i obcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.99
27.99 zł Lub 25.19 zł
27.99 zł Lub 23.79 zł
27.99 zł
Inne proponowane

Wspomnienia przesiedlonych o czasach wielkiej niepewności, o bólu i poniżeniu, ale też o sukcesach małych i dużych, odniesionych na przekór wszystkiemu. Opowieści dalekie od szkolnej lekcji historii. Podzieloną na dwie części książkę rozpoczyna zbiór reportaży dziennikarza „Gazety Wyborczej” Mirosława Maciorowskiego „Z Kresów na kresy”. Ich bohaterami są ludzie ze wszystkich warstw społecznych, których łączy jedno – to powojenni wygnańcy ze wschodnich ziem II Rzeczpospolitej. Chociaż ich świat po wojnie runął w gruzy, poradzili sobie na Ziemiach Odzyskanych. Wykorzystali z nawiązką szansę, którą dał im los.W części drugiej znalazły się „Prawdziwe historie wypędzonych”. Przejmujące wspomnienia żyjących jeszcze przesiedleńców, a także ich potomków, są świadectwem tego, jak Historia pogmatwała losy zwykłych ludzi. Dawni mieszkańcy wschodnich wsi, miasteczek i miast opowiadają o trudnym końcu starego życia i równie ciężkim „początku nowego” na zachodnich terenach przyłączonych do Polski.Książkę „Sami swoi i obcy” dopełniają nieretuszowane fotografie z rodzinnych albumów przesiedlonych Polaków.

Sami swoi i obcy od Mirosław Maciorowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetny opis tego, co działo się po zakończeniu wojny a co wcale nie oznaczało pokoju i sielanki. Książka traktuje o wysiedleniach z różnych punktów widzenia. Przeczytać tu można o dramacie Polaków przesiedlanych zza Buga, Polakach przesiedlanych w granicach dzisiejszej Polski, Ukraińcach przesiedlanych na tereny Ziem Odzyskanych, Niemcach wysiedlanych wgłąb dzisiejszych Niemiec.
    Każda historia niesie ze sobą jakiś dramat.

Warto zerknąć