ebook Przypadki Callie i Kaydena
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 3984)

Przypadki Callie i Kaydena
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.56
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
21.56 zł Lub 19.40 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
21.55 zł
22.12 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Czy jedna chwila może odmienić życie? Czy można wymknąć się schematom, w których tkwiło się lata? Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.

Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona...
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą...
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że ona także potrzebuje ocalenia.

„Ta książka jest zarazem ciężka i lekka, radosna i smutna, przygnębiająca i dająca nadzieję. Początek jest mocny, środek dobry i wciągający, a zakończenie wstrząsające i emocjonalne. Ciekawa i mocna książka, poruszająca ciężkie tematy, napisana w dobry sposób. Dużo emocji, które pochłaniają czytelnika. Zdecydowanie polecam!” – Marlena Harasim, Lubimyczytac.pl

„Jedna chwila i jedna decyzja mogą zmienić wszystko. On i ona, Kayden i Callie. Niepozorne spotkanie sprawia, że on nie chce, by ona była największą przygodą jego życia. Pragnie, by całe życie z nią było przygodą... Przeciwności losu, nieprawdopodobne przypadki i przyjaźń, przeradzająca się w coś więcej. Poznajcie Kaydena i Callie – młodych ludzi, znających gorzki i słodki smak życia” – Kamila Graczyk, redaktor naczelna Sztukater.pl

Przypadki Callie i Kaydena od Jessica Sorensen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czerp z dnia pełnymi garściami, złap go za rogi i spraw, by stał się taki, jak zechcesz.
Niesamowite, że rzeczy na zawsze zapadające w pamięci chciałoby się zapomnieć, a te, których kurczowo się trzymasz ulatują niczym piasek na wietrze.
Sprawdź, jak daleko potrafisz dotrzeć, nawet jeśli się boisz.
Czerp z dnia pełnymi garściami, złap go za rogi i spraw, by stał się taki, jak zechcesz.
Na moim czytniku znaleźć można książki, które jeszcze czekają na swoją kolej. Wśród nich znalazła się m.in. powieść Jessiki Sorensen. Pewnego dnia spontanicznie stwierdziłam, że dobrą opcją będzie w końcu poznanie tej historii i tak też uczyniłam. Choć nie miałam wtedy za bardzo weny na lekturę romansu, to tę powieść pochłonęłam w kilka godzin. Chyba nie muszę Was trzymać dłużej w niepewności i mogę napisać, że okrutnie mi się ona podobała.

Kayden wypracował sobie pewien nawyk, polegający na tym, że swoje cierpienie przeżywał w ciszy i własnym umyśle. Nie opowiadał nikomu, co dzieje się w jego domu, bo i po co? Starał się również nie wychylać i być po prostu przykładnym synem. Jednak pewnego wieczoru, kiedy myślał, że jego szczęście i być może życie się kończy, pojawiła się ona. Callie. To dzięki niej ocalał. Ona z kolei nigdy nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenie losu. Wszystko uległo zmianie w jej dwunaste urodziny. Od tamtej pory minęło sześć lat, a Callie nadal dźwiga ciężar niezwykle bolesnej tajemnicy. Los jednak postanawia zadrwić z niewiary dziewczyny i ponownie spotyka ona na swojej drodze Kaydena. Czy tym razem to on będzie w stanie ją ocalić? Czy też może oboje nawzajem będą dla siebie ocaleniem?

O tej książce, a właściwie o całej serii słyszałam bardzo dużo pochlebnych opinii, lecz sama jakoś nie miałam kiedy zabrać się do bliższego poznania twórczości pani Sorensen. Dlatego też ogromnie raduje się moje serduszko, bo nie spodziewałam się, że ta historia aż tak zawróci mi w głowie i tak mocno mnie zaangażuje emocjonalnie. Od razu też ostrzegam: może nie być to najbardziej obiektywna opinia na świecie.

Callie, czyli główna bohaterka powieści, od samego początku wzbudziła moją sympatię. W pewnym stopniu udało mi się w niej odnaleźć swoje cechy charakteru, więc jako czytelnik jeszcze mocniej się z nią zżyłam. Uważam również, że jest to postać bardzo ciekawa – podobnie jak Kayden, którego także bardzo polubiłam. Mało w tych słowach bezstronności i obiektywizmu, ale nie potrafię nic poradzić na to, że ci bohaterowie po prostu zawrócili mi w głowie. Mam też wrażenie, że nie tylko mnie.

Styl pisania Jessiki Sorensen sprawia, że lektura tej książki jest niezwykle przyjemna, pochłaniająca i całkiem szybka – idealna lektura, po którą można sięgać w każdej wolnej chwili, np. w przerwach między kolejnymi zajęciami, czy w przerwie w pracy. Autorka bardzo ciekawie przedstawia też kolejne wydarzenia, więc wcale nie zdziwiłabym się, gdyby inni odbiorcy tej powieści również zdołali pochłonąć ją w kilka godzin. Tu się dzieje naprawdę sporo i nie sposób oderwać się od tej książki.

Przypadki Callie i Kaydena bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie swoim poziomem i szczerze nie mogę doczekać się momentu, kiedy sięgnę po kontynuację. Czuję, że autorka jeszcze pokaże, na co ją stać i nieźle namiesza. Jeżeli szukacie przyjemnego i dobrej powieści romantycznej czy też young adult – ta historia może podbić Wasze serca.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć