ebook Tron z czaszek. Księga 1
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 19389)

Tron z czaszek. Księga 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.58
Audiobook - najniższa cena: 32.53
33.68 złpremium: 20.21 zł Lub 20.21 zł
28.58 zł Lub 25.72 zł
28.63 zł Lub 25.77 zł
33.68 zł 10 zł na konto
35.92 zł
28.63 zł
28.63 zł
28.97 zł
30.50 zł
33.68 zł
35.92 zł
Inne proponowane

Ciemność powstaje, gdy upadają herosi. Ogłoszony następcą Georga R.R. Martina i Roberta Jordana, Peter V. Brett przedstawia dramatyczną kontynuację „Cyklu Demonicznego” – „Tron z Czaszek”.

Tron Krasji stoi pusty. Zbudowany z czaszek poległych generałów i książąt demonów jest siedzibą honoru i dawnej, potężnej magii. Ze szczytu tronu Ahmann Jardir miał podbić znany świat. Wykuwając z podbitych narodów jednolitą armię, zamierzał zakończyć wojnę z demonami raz na zawsze. Ale Arlen Bales, Malowany Człowiek, stanął mu na drodze, wyzywając Jardira na pojedynek, z którego honor wojownika nie pozwolił mu się wycofać. Nie ryzykując porażki, Arlen pociągnął przeciwnika w przepaść, pozostawiając świat bez Zbawiciela i otwierając walkę o sukcesję pomiędzy synami wodza. Czyżby los ludzi zajętych walką między sobą był przesądzony?
Inevera, Leesha i Rojer muszą wziąć sprawy w swoje ręcę.

Tron z czaszek. Księga 1 od Peter V. Brett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Cykl demoniczny autorstwa Petera V. Bretta jest jedną z moich ulubionych serii fantasy z racji tego, że między innymi od Malowanego Człowieka (1 tom) zaczęła się na dobre moja przygoda z fantasy.

Tron z czaszek jest 4 tomem cyklu, na który czekałem od dawna. Książka kontynuuje losy pojedynku Jardira z Arlenem, ponieważ zakończenie poprzedniego tomu Wojny z blasku dnia było bardzo niejednoznaczne. Ale nie tylko. Prześledzimy starania Inevery o jedność wśród Plemion Krasji, aby po zniknięciu Jardira nie zaczęły prowadzić wojen między sobą. Oraz o rozwijającym się wciąż Zakątku Wybawiciela. Jest mniej akcji, w porównaniu do poprzednich tomów, nieco więcej przedstawiania sytuacji co się dzieje, gdy zabrakło obu Wybawicieli. Jednak czytając ten tom ma się wrażenia, że widzimy na horyzoncie powoli, że akcja zmierza ku nieuchronnemu końcu i rozstrzygnięcia losów ludzkości w walce z demonami.

Tron z czaszek, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich tomach został podzielony na dwie części. Niestety... A szkoda, bo wydaje mi się, że kupić cztery a kupić osiem książek, to jest różnica i mało kto sięgnie i kupi cały cykl.

Ten tom, w odróżnieniu od pozostałych nie tłumaczył Marcin Mortka, tylko Małgorzata Koczańska. Niestety widać, gdy czytamy zmianę tłumacza. Nie są to wielkie nieścisłości, czy złe tłumaczenie. Raczej inne odczucie, gdy czytamy. Marcin świetnie tłumaczył i genialnie potrafił oddać ducha książki, jednak nowa tłumaczka myślę, że już temu nie podołała. Jedną z rzeczy, która mnie zdziwiła było, gdy przeczytałem słowo "pierwszoklasista" - w świecie Bretta nie ma klas jakie znamy z naszego życia, więc tłumaczenie first-year student’s warding" jako pierwszoklasista psuje "klimat" książki i nijak się ma do tego, co wyraża angielskie sformułowanie. Może to troszkę czepianie się, ale napotkałem jeszcze kilka nieścisłości i podobnych wyrażeń, więc nie jest to odosobniony przypadek.

Podsumowując, Tron z czaszek jest rewelacyjną książką, która zachwyci każdego, kto czytał poprzednie tomy. Dlatego gorąco zachęcam, jeśli nie znacie tego cyklu, to koniecznie musicie to nadrobić.

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    dobra nawet bardzo dobra tak samo jak wszystkie poprzednie książki tego cyklu. Bardzo fajna narracja która nie pozwala zapomnieć co działo się w poprzednich tomach. jedyny minus to, że wolno "się pisze" a bardzo szybko czyta i nadal nie ma zakończenia.

  • Awatar

    Książka świeżo kupiona, czeka na przeczytanie. Po przeczytaniu kilku stron wnioskuję, że muszę wykuć ''hasła'' znajdujące się w słowniczku na końcu książki, bo jest w niej wiele dziwnych pojęć, których obecnie nie ogarniam. Jeśli ktoś zdobędzie tę książkę niech się nie zdziwi przez takie pojęcia jak ''Chi'Sharum'' czy ''Alagai'Ting Ka'' takich zwrotów jest już na samym początku dużo i w tekście nie ma ich wyjaśnień.

Warto zerknąć