ebook Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 735)

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 33.89
wciąż za drogo?
33.89 zł Lub 30.50 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
33.99 zł
33.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi to zbiór nietypowych historii przesyconych ironicznym humorem, groteskowymi postaciami. Bohaterowie to Amerykanie przełomu XX i XXI wieku – egocentryczni, emocjonalnie płytcy i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, ale niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wallace, który sam cierpiał przez 20 lat na depresję, ośmiesza też w swych opowiadaniach współczesną kulturę terapeutyczną, tendencję do ciągłego psychologizowania i doszukiwania się traum z dzieciństwa. Pisarz zaskakuje nie tylko treścią, ale też postmodernistyczną formą – ekscentrycznym sposobem opisu, jednostronnymi dialogami i użyciem przypisów jako środka literackiego. Każda historia wciąga w dziwaczny świat skrzywień – na pierwszy rzut oka absurdalnych i surrealistycznych, a przecież powszechnie występujących.

Wallace’a czyta się z zapartym tchem… Czytelnik czuje się wyzywany i zabawiany, i w pewnym sensie intelektualnie gwałcony, ale wie, że to mu się podoba, że Wallace jest genialny…
„Ft. Worth Star-Telegram”


Wallace jest skandalicznie zabawny, z ironią dokonuje wiwisekcji kalectw psychicznych, które uchodzą za normę w mainstreamowej Ameryce początku XXI wieku.
„San Diego Union-Tribune”

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi od David Foster Wallace możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie jest to książka lekka, ale jednocześnie bardzo wciągająca. Pomysł na wywiad/rozmowę, składającą się z samych odpowiedzi, bez pytań, wydał mi się tyleż oryginalny, co niezwykle intrygujący. Co mi się na pewno bardzo spodobało, to głębia psychologiczna nakreślonych postaci, ironiczny i absurdalny humor, swoista gra z czytelnikiem. Jednak niektóre teksty uważam za nieco przekombinowane

Warto zerknąć