ebook Podróże z Charleyem
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 744) Ilość stron (szacowana): 328

Podróże z Charleyem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 18.40
Audiobook - najniższa cena: 24.99
wciąż za drogo?
22.23 złpremium: 14.34 zł Lub 14.34 zł
18.40 zł Lub 16.56 zł
23.90 zł Lub 21.51 zł
23.90 zł
16.25 zł
18.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Relacja z podróży po USA, w którą wypuścił się znakomity amerykański pisarz, laureat Nagrody Nobla za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych”.

„Kiedy byłem bardzo młody i czułem nieodparte pragnienie znalezienia się gdzie indziej, ludzie dojrzali zapewniali mnie, że dojrzałość uleczy te zachcianki. Kiedy zaś lata określiły mnie jako dojrzałego, przepisanym lekarstwem miał być wiek średni. W średnim wieku zapewniano mnie, że starszy wiek uśmierzy moją gorączkę, a teraz, kiedy mam lat pięćdziesiąt osiem, może załatwi to zgrzybiałość. Nic nie poskutkowało…”

Usłyszeć prawdziwy język Ameryki, sprawdzić, jacy dziś są Amerykanie, poczuć zapach trawy i drzew, przyjrzeć się kolorom i światłu – takie są główne cele Johna Steinbecka, który w wieku 58 lat, w roku 1960 wyrusza w podróż, by na nowo odkryć kraj, o którym pisał przez tyle lat.
Wraz ze swoim psem, Charleyem, Steinbeck przemierza kamperem kolejne stany, autostrady, lokalne drogi, zaprzyjaźnia się z kierowcami ciężarówek, spotyka niedźwiedzie w parku Yellowstone i starych przyjaciół w San Francisco. Zastanawia się nad charakterem Amerykanów, rasizmem, szczególnym rodzajem typowej dla Amerykanów samotności, którą dostrzega niemal wszędzie, a także niespodziewaną gościnnością i otwartością, z jaką jego rodacy podchodzą do obcych.

Podróże z Charleyem od John Steinbeck możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ma absolutnie niczego, co mogłoby zastąpić dobrego człowieka.
Smętna dusza może nas zabić prędzej, o wiele prędzej niż zarazek.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Czytanie Steinbecka mnie uspokaja, sprawia, że się odprężam. Proste zdania, ciepłe opisy ludzi, spotkanych podczas podróży przez Stany Zjednoczone sprawiły, że miałem ochotę uśmiechać się w tramwaju o 6 rano i ustępować miejsca współpasażerom porannej niedoli. Być może "Podróże z Charleyem" nie są najlepszą książką w dorobku noblisty, ale życzę każdemu pisarzowi żeby pisał choć tak dobrze, jak to robił Steinbeck w słabszej formie.

    Rok 1960 był przełomowym dla Stanów Zjednoczonych. Zbliżały się wybory prezydenckie, w których Amerykanie mieli wybrać kto zastąpi Eisenhowera - Kennedy czy Nixon, południe zapłonęło od rasowych konfliktów, powoli zmieniały się obyczaje, nastawał czas beatników - coś ewidentnie wisiało w powietrzu, a Steinbeck uświadomił sobie jak niewiele wie o swoim kraju. Niewiedza była głównym, choć nie jedynym - był jeszcze zew przygody, powodem włóczęgi pisarza. Wybierając się w podróż, blisko sześćdziesięcioletni autor był świadom, że świat nie stanął w miejscu po drugiej wojnie światowej, zachował więc otwarty umysł chłonąc, trawiąc, po czym spisując wszystko co spotkało go w drodze.

    Przemyślenia autora "Gron gniewu" i jego diagnoza amerykańskiego społeczeństwa początku lat 60' nie jest wesoła. Steinbeck zwraca uwagę na przybierający na sile konsumpcjonizm, czy ogólny brak życzliwości, jednak zdaje sobie również świetnie sprawę, że nie da się cofnąć czasu, nie biadoli, że kiedyś to były czasy, widzi, że teraz ludziom żyje się lżej, chociaż jest to okupione utratą "amerykańskiego ducha".

Warto zerknąć