ebook Błękitny labirynt
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 10305)

Błękitny labirynt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.08
28.00 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
-15% 23.80 zł Lub 21.42 zł
23.80 zł
28.00 zł Lub 23.80 zł
17.08 zł
24.92 zł
25.20 zł
Inne proponowane

Dawno zapomniany sekret z przeszłości powraca, by zatruć życie agentowi Pendergastowi. Pewnego wieczoru na progu jego nowojorskiej rezydencji podrzucone zostaje ciało jego syna, będącego jednocześnie jednym z jego

najgroźniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych przeciwników. W brzuchu zabitego znaleziony zostaje niezwykły błękitny turkus.

Podążając tym tropem, Pendergast trafia do opuszczonej kopalni nad brzegami kalifornijskiego jeziora, a stamtąd wprost w zastawioną na niego diaboliczną pułapkę, której pokonanie będzie wymagać od niego zmierzenia się ze złowrogą tajemnicą z przeszłości jego rodziny. Okazuje się, że agenta wziął na cel wróg przepełniony chęcią zemsty, człowiek tak bezwzględny, że nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel, i tym razem to być może wcale nie Pendergast będzie musiał postawić wszystko na jedną kartę, by wyjść z tej pułapki z życiem.

Błękitny labirynt od Lincoln Child, Douglas Preston możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Recenzja z geeklife.pl
  facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts
  ZAPRASZAM :)

  Na początek wprowadzenie. Ponad dwa lata temu stworzyłem tekst:

  http://www.geeklife.pl/2013/03/wspoczesny-sherlock-agent-pendergast.html

  Tekst opisujący krótko każdą z wydanych do tej pory książek z Pendergastem. Gdy wychodzi kolejna to wpis jest aktualizowany. Zaręczam, że czytając od początku można zakochać się w twórczości Prestona i Childa.

  Podczas badania sprawy śmierci swojej żony Helen, Pendergast odkrył, że posiada dwóch synów. Jak to w rodzinie Pendergastów bywa, obaj są bardzo inteligentni i wszystko zależy od tego jak postanawiają wykorzystać swój nieprzeciętny umysł. Tristram okazuje się być tym dobrym, natomiast Alban został piekielnie trudnym do zlokalizowania zabójcą. Nie udało się to Pendergastowi, nie udało się policji, nie udało się gangsterom. Aż do teraz... Pod bramę rezydencji Agenta FBI ktoś podrzuca zwłoki Albana. Chłopakowi ktoś skręcił kark co wydawało się niemożliwe przy jego przebiegłości i strategicznemu myśleniu. Bardzo szybko rozpoczęte śledztwo daje jasno do zrozumienia, że zabójcy chodzi o rodzinę Pendergastów, a kolejnym celem jest Aloysius.

  Preston i Child w swojej najnowszej powieści odsunęli na bok kilka postaci. Na pierwszym planie pozostają oczywiście Pendergast, D'Agosta, Constance Greene i powracająca po kilku latach Margo Green z nowojorskiego muzeum. Tak samo część akcji przenosi się do wspomnianego muzeum, więc mamy swoisty powrót do przeszłości. Jest to fajna odskocznia po międzynarodowych wojażach z ostatnich części.

  Co ciekawe im dalej w las tym mniej mamy samego Pendergasta. W Błękitnym Labiryncie główne skrzypce grają Constance i Margo, które okazują się dużo ciekawszymi postaciami, gdy mają więcej czasu dla siebie. Dziewczyny w poszukiwaniu tajemniczego eliksiru tworzą bardzo zgrany i uzupełniający się duet. Wspiera je, działający nieco bardziej oficjalnie, D'Agosta. Porucznik zamiast biegać za Pendergastem zajmuje się bardziej policyjną robotą, ale na szczęście nie mamy tutaj utarczek pomiędzy nim, a przełożonymi. D'Agosta ma już tak ugruntowaną pozycję, że tarcia "z górą" byłyby bez sensu.

  Co tu dużo pisać. Błękitny Labirynt tak samo jak każdą z trzynastu poprzednich książek czyta się bardzo, bardzo dobrze. Rzadko się zdarza, że gdy znajdę trochę wolnego czasu to zamiast konsolę, odpalam czytnik z ebookiem, a dla Prestona i Childa robię to za każdym razem. Rewelacyjna seria, świetna książka. Dawać więcej!!!

Warto zerknąć