ebook Księga humoru żydowskiego. Dowcipy i anegdoty
2.67 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Księga humoru żydowskiego. Dowcipy i anegdoty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 21.30
Audiobook - najniższa cena: 16.36
wciąż za drogo?
21.30 złpremium: 13.74 zł Lub 13.74 zł
22.90 zł
22.90 zł
22.90 zł Lub 20.61 zł
22.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
18.83 zł
22.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zbiór dowcipów i humorystycznych opowiastek zaczerpniętych ze skarbnicy kultury żydowskiej. Zgromadzone według klucza tematycznego anegdoty nie tylko śmieszą czytelnika, ale i są również źródłem informacji o tradycji, obyczajach, nakazach religijnych, stosunku do pieniędzy, polityki, pracy i zabawy Żydów zamieszkujących Polskę i inne kraje europejskie. Wiele historyjek jest związanych z wielką emigracją Żydów do Ameryki i próbą ułożenia sobie życia w zupełnie nowych warunkach. Przysłowiowy żydowski humor jest pełen mistyki i filozoficznej głębi, dlatego nie tylko bawi, ale i pozwala lepiej zrozumieć przedstawicieli narodu, który tak wiele wniósł do kultury Polski.

Księga humoru żydowskiego. Dowcipy i anegdoty od Jacek Illg, Weronika Łęcka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie warto - zbiór przypadkowo wybranych historyjek, poukładanych bez ładu i składu. W dodatku znaczną część z nich można znależć m.in. w "Przy szabasowych świecach" Horacego Safrina, gdzie opatrzone komentarzem i starannie ułożone odzyskują blask. I chociaż "Księga humoru żydowskiego" ewidentnie jest kompilacją wcześniejszych publikacji różnych autorów, w książce nie znalazłam nawet słowa komentarza ani odwołania do źródeł z których czerpali "autorzy".

Warto zerknąć