ebook Popękane miejsca
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 220)

Popękane miejsca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 28.00
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
26.90 zł
27.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA Z DZIECIŃSTWA wciąż powracają. Jednak życie stawia przed młodą kobietą nowe wyzwania.

Życie Shelby nie jest może zbyt ekscytujące, ale za to przewidywalne – a ona za to właśnie je lubi. Jako ofiara przemocy domowej ze strony ojca spędziła całe lata na budowaniu bezpiecznej egzystencji pozbawionej zależności od kogokolwiek. Jednak jej starannie zaplanowane życie zaczyna się rozpadać, kiedy staje się opiekunem prawnym Shayli – czterolatki noszącej w sobie tajemnicę, która sprawia, że świat Shelby wywraca się do góry nogami.

Podejmując dramatyczną próbę ucieczki od przeszłości, Shelby przyjmuje posadę nauczycielki w Niemczech. Daje jej to nadzieję na nowy początek. Przystosowanie się do nowej pracy, nowej kultury i nowej córki, a także do wytrwałych zalotów nieustępliwego trenera koszykówki nie jest dla niej łatwe. Shelby zaczyna się zastanawiać, czy dokonała właściwego wyboru, czy przeszłość nie zagrozi przyszłości, jakiej pragnie.

Shelby chciałaby zapomnieć o znęcającym się nad rodziną ojcu. Wyjeżdża do innego kraju, intensywnie pracuje, jednak najważniejsze okazuje się wsparcie zaufanych osób, zwłaszcza brata, z którym łączą ją szczególne więzi. Czy uda się jej pokonać wszystkie lęki i otworzyć na miłość zabiegającego o jej względy Scotta?

Michele Phoenix, urodzona we Francji córka Amerykanki i Kanadyjczyka, absolwentka Wheaton College, jest międzynarodową pisarką obdarzoną wrażliwością wielu kultur. Prowadziła zajęcia z pisania, muzyki i teatru w szkole z internatem dla dzieci misjonarzy, do której uczęszczała jako nastolatka. Obecnie pracuje dla Global Outreach Mission.

Michele mieszka w Wheaton, w stanie Illinois (Stany Zjednoczone).

Popękane miejsca od Mi­chèle Pho­enix możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  „Popękane miejsca” Michele Phoenix to idealna lektura na jesienne dni. Kubek gorącej, aromatycznej herbaty, puszysty kocyk, nastrojowe, dobre światło, książka w rękach – i mamy pełnię czytelniczego szczęścia, któremu niestraszny wiatr i deszcz za oknem.
  W takiej właśnie atmosferze czytałam tę powieść, ale sądzę, że można ją poznawać w każdych warunkach, gdyż akcja wciąga od pierwszych stron.

  Od początku orientujemy się, że życie głównej bohaterki nie było usłane różami. Shelby to młoda kobieta pragnąca uciec od bolesnych wspomnień z dzieciństwa, które kojarzy się jej niezmiennie z brutalnym ojcem. Jego cień prześladuje ją nawet po latach, gdy wydawać by się mogło, że z uporem godnym podziwu poukładała sobie życie. Niespodziewany „spadek”, jaki zostawia jej po śmieci znienawidzony ojciec, burzy nagle ten racjonalny porządek, sprawiając, że bohaterka staje przed wielkim wyzwaniem.
  W wewnętrznych zmaganiach pomaga jej brat, z którym wiąże ją głęboka przyjaźń i piętno zmarnowanego dzieciństwa. Na horyzoncie pojawia się też nowa przyjacielska dusza pod postacią przystojnego kolegi po fachu. Jednak relacje ze Scottem szybko komplikują się bardziej, niż można by przypuszczać.

  „Popękane miejsca czyta się jednym tchem, poznając na zmianę teraźniejszość i przeszłość Shelby. O wydarzeniach sprzed lat opowiada ona sama i ta pierwszoosobowa relacja sprawia, że czytelnik bardzo identyfikuje się z bohaterką, nawiązując z nią szczególną więź emocjonalną.
  Interesujące są codzienne perypetie bohaterów, ich trudne wybory, dylematy, bolesne wspomnienia, relacje z innymi ludźmi. Na uwagę na pewno zasługują opisy przeżyć wewnętrznych oraz dialogi, w których nie ma miejsca na banał i sztampę.
  To wzruszająca i dająca do myślenia lektura, obok której nie da się przejść obojętnie. Polecam szczerze!
  BEATA IGIELSKA

Warto zerknąć