Znalezione nie kradzione
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.18 / 5.00
liczba ocen: 1319
Audioteka#Audioteka - 9 urodziny
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.50 zł
-23% 21.12 zł
22.80 zł
27.18 zł
27.63 zł
Pozostałe księgarnie
26.03 zł
26.31 zł
26.98 zł
27.63 zł
28.28 zł
29.25 zł
29.25 zł
29.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
Opis:
GDY FASCYNACJA LITERATURĄ ZMIENIA SIĘ W OBSESJĘ...


„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.
Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.
CYTATY:
Nie do końca wiadomo, czy spowiedź leczy duszę, ale na pewno koi nerwy.
Człowiek składa się z sumy swoich doświadczeń.
Opinia jest jak dupa: każdy ma własną".
(...) kiedy ktoś mówi, że będzie szczery, to zwykle znaczy, że zacznie kłamać szybciej, niż koń galopuje.
Lepiej umrzeć we wściekłości, niż kuląc się i błagając o litość.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Chyba najgorsza książka w Trylogii, aczkolwiek i tak całkiem przyjemnie się czytało. Niestety niewiele nawiązuję do części pierwszej i trzeciej. Jak dla mnie to mógłby być materiał na osobną książkę (poza serią) niemniej szczerze polecam

  • Awatar

    Zdecydowanie gorsza niż Pan Mercedes ale o tak się działo :) Trójka głównych bohaterów została zmarginalizowana ale mimo to główny wątek wciąga na długie godziny. Polecam.

  • Awatar

    Chyba spodziewałam się czegoś więcej. Książka nie trzymała mnie w napięciu przez zdecydowaną większość czasu, a napięcie trwało bardzo krótko. Mimo to warto przeczytać, bo King - jak na kogoś, kto tyle pisze można by się spodziewać pójścia w ilość, nie jakość - nadal jest klasą samą dla siebie.

Inne proponowane
Warto zerknąć