ebook Zapłata
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 607)

Zapłata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 13.90
wciąż za drogo?
-22% 13.90 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.42 zł Lub 20.18 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
25.42 zł
19.90 zł
23.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kolejny tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psychologicznego! Powieść rozgrywająca się we współczesnej Warszawie. Opowiada o wyborach i ich konsekwencjach, o skomplikowanych relacjach i mrocznych sekretach, które na jaw wychodzą po latach.

W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda ujrzała światło dzienne i bardzo się postarał, żeby zatrzeć ślady zbrodni.
Czy nowe wydarzenia sprawią, że tajemnice sprzed lat wreszcie zostaną wyjaśnione? Jak starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk poradzą sobie z kolejnymi zbrodniami? I wreszcie – czy policjantom emocjonalnie zaangażowanym w śledztwo uda się zachować zimną krew?

Zapłata od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ludzie, jakie to było dobre!

Przyznać się jednak muszę, że podświadomie czułam, że tak będzie, gdyż to nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki (mowa o Kopii doskonałej - klik). Nie spodziewałam się jednak, że zatracę się w lekturze już od pierwszej strony i wręcz nie będę mogła odłożyć książkę na półkę...

Starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk prowadzą śledztwo w sprawie śmierci młodego prawnika, syna znanego adwokata. Jest to dla nich nie lada wyzwanie, nie tylko z uwagi na to, czyim był synem, ale również z uwagi na okoliczność, iż jego śmierć ma prawdopodobnie związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Sprawa się tym bardziej komplikuje, że w centrum wydarzeń sprzed ośmiu lat znalazła się między innymi przyjaciółka Agaty i po pewnym czasie śledztwo zaczyna zmierzać w bardzo złym kierunku. Jednak powyżej zarysowana jedynie historia o nie wszystko, co otrzymujemy w Zapłacie. Mamy tutaj także dość obszernie ukazane życie głównej bohaterki, ze szczególnym ukazaniem dzieciństwa i jego wpływu na późniejsze życie pani aspirant.

Historia, która została opisana w Zapłacie, została zatem dość głęboko osadzona w rzeczywistości. Nie otrzymujemy tutaj bohaterów, o których wiemy tylko to, co robią tu i teraz, co pozwala czytelnikowi poczuć z nimi więź i zdecydować, czy ich lubi, czy nie. Ja zdecydowanie polubiłam wszystkich głównych bohaterów i mam nadzieję, że o ile Zapłata więcej uwagi poświęca Agacie, to w drugiej części autorka odkrywa więcej kart Sławka. Podoba mi się relacja, jaka łączy tę dwójkę, lecz nie do końca jestem przekonana, czy chcę by szła w taką stronę, jak w zakończeniu książki. Nic więcej nie zdradzę i napiszę tylko - nic wyobrażajcie sobie Bóg wie co.

Odnośnie do samej fabuły i poprowadzenia akcji - jestem bardzo zadowolona jako czytelnik z nagromadzonych wydarzeń i sposobu, w jaki autorka rozwiązywała poszczególne wątki. Nie otrzymamy tutaj nudy i wlokącej się jak flaki z olejem akcji, co to to nie. Jak pisałam wyżej - książki wręcz nie sposób odłożyć chociaż na chwilkę, co świadczyć może wyłącznie o świetnym poprowadzeniu opisanych w niej wydarzeń, ale ja już się przekonałam przy Kopii doskonałej, że autorka wie, co robi.

Mamy więc dobrze zarysowanych bohaterów, pędzącą na łeb na szyję akcję (ale nie przesadzoną!) i czego brakuje? Ano niczego, bo autorka ma lekkie pióro i rewelacyjnie się ją czyta. Bez zmuszania się, zacięć, domysłów, bez dziur w fabule. Wychodzi na to, że Małgorzata Rogala to autorka idealna, więc dlaczego dałam tej pozycji "tylko" 5? Bo coś tak czuję, że kolejne tomy są tylko lepsze, a ja muszę mieć punkt odniesienia.

Jak widzicie, niniejszy post nie jest zbyt wylewny, lecz mam nadzieję, że dostatecznie, by zachęcić Was do sięgnięcia po tę pozycję. Jeśli jesteście fanami kryminałów, to ta pozycja jest zdecydowanie dla Was. A jeżeli nie macie jeszcze prezentów świątecznych dla najbliższych-książkoholików, to wiecie, co robić.

Ocena: 5/6
©Zakątek czytelniczy
W księgarniach znajdziecie już wznowioną Zapłatę – pierwszy tom cyklu kryminalnego Małgorzaty Rogali z parą sympatycznych warszawskich policjantów. Kto jeszcze nie miał okazji ich poznać, niech zrobi to czym prędzej. Ja już wiem na pewno, że z przyjemnością sięgnę po kolejne części.

W toalecie warszawskiego klubu zostają znalezione zwłoki Mariusza Leśniaka – młodego prawnika i syna znanego adwokata. Wszystko wskazuje na to, że doszło do zbrodni, i to z użyciem bardzo oryginalnego narzędzia. Wkrótce w podobny sposób życie traci kolejna ofiara. Do śledztwa zostają przydzieleni starszy aspirant Agata Górska oraz komisarz Sławek Tomczyk – para, która pracuje ze sobą od niedawna. To właśnie oni będą musieli zmierzyć się z tajemniczą zagadką z przeszłości, która najprawdopodobniej ma związek z popełnionymi zabójstwami. Komu zależy na tym, aby sprawiedliwości w końcu stało się zadość? Co ukrywa Agata i jaki to będzie miało wpływ na śledztwo? Czy i tym razem sprawdzi się powiedzenie, że wyrządzone zło wraca do człowieka z podwójną siłą?

Współczesne kryminały i thrillery to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Autorzy prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej zakręconą intrygę, coraz brutalniejsze zachowanie morderców i coraz bardziej wyszukane narzędzia tortur. A wszystko po to, by zaspokoić żądne krwawej jatki gusta coraz większej rzeszy czytelników. Nie powiem, i ja lubię się pobabrać w tego typu zbrodniach, jednak w szaleńczej pogoni za psychopatami od czasu do czasu potrzebuję też wytchnienia, czyli spokojnego, sukcesywnego śledztwa wplecionego w fabułę, która nie epatuje flakami i cudami na kiju. Dostałam to właśnie w pierwszej części cyklu kryminalnego Małgorzaty Rogali, który wśród czytelników cieszy się wyjątkowym powodzeniem. Zapłatę (pierwszy raz wydaną przez W.A.B. w 2015 roku) miałam na oku już od jakiegoś czasu, ale w kolejkę wciąż wciskały się nowości. Dopiero wznowienie jej przez Czwartą Stronę w pełni zmobilizowało mnie do lektury – i była to decyzja, której absolutnie nie żałuję.

W Zapłacie Rogala wciąga nas w ciekawą kryminalną historię, która nierozerwalnie wiąże się z tragicznymi wydarzeniami z przeszłości bohaterów. Ponieważ wtedy winni nie zostali ukarani, ktoś postanawia w końcu sam wymierzyć sprawiedliwość i odebrać tytułową zapłatę za popełnione czyny. Robi to w dość oryginalny i przemyślany sposób, wymagający sprytu, a przede wszystkim pewnej tajemnej wiedzy. Potencjalnych kandydatów na mordercę dosyć szybko typują aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk, a my z przyjemnością podążamy ich śladem. Jednak – jak na kryminał przystało – nim ujrzymy zakończenie, jeszcze nie raz będziemy się zastanawiać, czy aby na pewno podjęliśmy właściwy trop. Bo w tej sprawie nie wszystko jest oczywiste…

Oprócz wątku kryminalnego w Zapłacie pojawiają się również poruszające wątki psychologiczne, które świetnie dopełniają fabułę (a czasem wręcz dominują, co uznaję akurat za ogromną zaletę), a nas mobilizują do przemyślenia ważnych spraw. Czym tak naprawdę jest przyjaźń? Czy bez względu na okoliczności powinniśmy być lojalni? Czy czas faktycznie leczy rany? Szczególnie aktualny wydźwięk mają pewne wydarzenia z przeszłości aspirant Górskiej. Na jej przykładzie Rogala doskonale pokazuje, jak trudno uporać się z dziecięcą traumą i jak ogromny wpływ ma ona na dorosłe życie. Nawet jeśli w niektórych sytuacjach mobilizuje do działania, siedzi w nas głęboko i wciąż rani niczym bolesna zadra.

Zapłata to bardzo przyjemny, wciągający kryminał ze zgrabnie wplecionymi elementami powieści obyczajowej. Choć sporo się tu dzieje i książkę raczej trudno odłożyć, paradoksalnie od tej zbrodniczej historii bije spokój i pewność, że prędzej czy później winni zostaną ukarani. Duża w tym zasługa wyważonego stylu autorki i wykreowanych przez nią bohaterów – przede wszystkim sympatycznego, nieprzerysowanego duetu policjantów, którzy może nie są chodzącymi ideałami, ale od pierwszych stron naprawdę dają się lubić.

Polecam bardzo!

Ocena: 5/6
©SieCzyta
Na urodziny dostałam w tym roku książkę Małgorzaty Rogali Ważka. Lektura nie należała do najambitniejszych, ale była bardzo wciągająca. Na tyle, by sięgnąć po inne części z tej serii – oto jedna z nich.

Jeden z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Rogali, komisarz Sławek Tomczyk niewątpliwie podbił moje wrażliwe, kobiece serce. Nic więc dziwnego, że nie zastanawiając się zbyt długo, sięgnęłam po Zapłatę – wcześniejszą niż Ważka część serii, poświęconej parze policjantów – wspomnianemu Sławkowi Tomczykowi oraz młodej, ambitnej Agacie Górskiej.

Kiedy w toalecie warszawskiego klubu zamordowany zostaje syn znanego prawnika, Agata i Sławek rozpoczynają śledztwo. Wkrótce okazuje się, że morderstwo może być powiązane ze śmiertelnym pobiciem studenta, jakie miało miejsce kilka lat temu. Jedną z podejrzanych jest Justyna Lipiec – dziewczyna zakatowanego studenta i… przyjaciółka Agaty. Policjantka jest rozdarta pomiędzy lojalnością wobec Justyny, a szczerością wobec swojego partnera. Co wybierze?

Tego Wam nie zdradzę, zdradzę natomiast, że relacje pomiędzy Agatą i Sławkiem wyglądają zupełnie inaczej aniżeli w Ważce. Oboje dopiero się poznają, obserwują i uczą wzajemnego zaufania. Oprócz tego, że czytelnik widzi ich w roli śledczych, ma też okazję „podejrzeć” ich życie prywatne.

Okazuje się, że Agata ma za sobą traumatyczne przeżycia z dzieciństwa – była molestowana przez lekarza, człowieka, który nigdy nie odpowiedział za swoje czyny. Te wydarzenia wpłynęły na wybory Górskiej jako dorosłej kobiety, ale i na jej relacje z mężczyznami. Sławek, choć w pracy jest raczej stanowczy i zdecydowany, ma duszę romantyka, o czym przekonujemy się, gdy ulega fascynacji osobą Justyny. Koledzy śmieją się, że pije zieloną herbatę, ma też słabość do słodkości, a wobec swojej młodszej koleżanki i zarazem partnerki bywa niezwykle opiekuńczy.

Zapłata to sprawnie skrojony kryminał, z rozwiniętym wątkiem obyczajowym, choć – podobnie jak Ważka – nie wywołał we mnie efektu „WOW!”. Trzeba jednak przyznać, że autorka potrafi skutecznie przykuć uwagę czytelnika, co sprawia, że powieść staje się całkiem przyjemną lekturą na długie, jesienne wieczory.

Ocena: 4/6

©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Trafiłam na kolejny cykl kryminalny z parą sympatycznych policjantów i ich śledztwami na pierwszym planie oraz ich życiem prywatnym w tle.

    I na początek sprawa z korzeniami sprzed lat, stawiającymi bliską osobę w ścisłym kręgu podejrzanych. I do samego końca tropy prowadzą do przyjaciółki głównej bohaterki, by momentami całkowicie ją uniewinniać i znowu wskazywać bezsprzecznie.
    Fajne, lecę po kolejną część.

Warto zerknąć