Krew na śniegu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.57 / 5.00
liczba ocen: 3188
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.01 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.61 zł
19.61 zł
19.85 zł
23.92 zł
23.92 zł
Pozostałe księgarnie
23.92 zł
19.01 zł
19.02 zł
19.14 zł
19.85 zł
20.25 zł
20.33 zł
21.52 zł
21.53 zł
22.00 zł
23.92 zł
Opis:

Lata 70., Oslo. Olav Johanssen to płatny zabójca, który pracuje dla najbardziej wpływowego gangstera w mieście. Otrzymuje nietypowe zlecenie - ma zabić żonę swojego szefa. Nie wypełnia jednak należycie swojego zadania…

"Wybuchowa mieszanka zbrodni i zemsty"

Independent

Najnowsza powieść Jo Nesbo, „Blood on snow”, 7 kwietnia miała premierę w USA a 9 kwietnia w Wielkiej Brytanii. W polskiej wersji językowej "Krew na śniegu" ukazała się 17 czerwca.

Książka Nesbo inspirowana jest prozą jednego z ulubionych autorów pisarza, Jamesa Myersa Thompsona. To opowieść o płatnym mordercy Olavie Johansenie zakochanym w kobiecie, na którą dostał zlecenie. Rzecz dzieje się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Oslo. Nesbo zadeklarował, że miał ochotę stworzyć coś zupełnie nowego, co nie łączy się ze światem Harrego Hole.

 

CYTATY:
Jeśli ostatni strzał, który słyszysz, pochodzi z broni wroga, to zawsze oznacza złą nowinę.
W każdej historii bowiem istnieje odpowiednie miejsce, więc trzeba trochę poczekać. Rzeczy muszą nastąpić we właściwej kolejności.
Pozostaje po nas tylko kilka kręgów na wodzie, które pojawiają się na chwilę, a potem znikają. Tak jakby nigdy ich nie było. Jakby nas nigdy tu nie było.
(...) Chociaż coś regularnie się powtarza, to jednak nie ma pewności, że powtórzy się kolejny raz. Nie mając logicznego dowodu, nie wiemy na pewno, że historia się powtórzy.
To oznaka zdrowia, jeśli się zostawia to, na co nic nie można poradzić, i idzie się dalej.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Moja pierwsza przygoda z Nesbo i musze przyznać, że bardzo udana:) Opowiedziana historia jest spójna i niejednoznaczna, podoba mi się sposób w jaki autor kreśli bohaterów - czuję, że zaprzyjaźnię się z panem Nesbo na dłużej:)
    Cieszą mnie niskie oceny tej książki vs inne książki Jo Nesbo przez fanów autora gdyż to świetnie wróży na przyszłość :) witaj panie Nesbo.

  • Awatar

    Oj, wracaj Harry Hole...

    Książka i historia, tak jak bohaterowie, płaska i jednowymiarowa. Może być szybkim i niewymagającym czytadłem, ale po Jo Nesbo oczekujemy chyba czegoś innego, prawda?

    Jedynym pozytywnym zaskoczeniem (oczywiście subiektywnym) była spora dawka brutalności i graficznego gore :)

Inne proponowane
Warto zerknąć