ebook Interstellar i nauka
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 155)

Interstellar i nauka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.72
VIRTUALO#VIRTUALO targi
-23% 27.72 zł Lub 24.95 zł
30.60 zł
36.00 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 30.60 zł
25.92 zł
-13% 26.15 zł
30.60 zł
30.60 zł
32.40 zł
32.40 zł
32.50 zł
36.00 zł
36.00 zł
37.00 zł z kodem: 27.00 zł

Wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”. Nie zawiedzie oczekiwań czytelników, którzy chcą się wybrać do najodleglejszych zakątków Wszechświata. W filmie „Interstellar” Christopher Nolan zabiera widzów we wspaniałą podróż do najodleglejszych zakątków Wszechświata… a nawet poza nasz Wszechświat, do piątego wymiaru nazywanego przez fizyków hiperprzestrzenią. Niezwykła intryga filmu i wspaniałe efekty specjalne są oparte na solidnych podstawach naukowych. Kip Thorne, jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków już od samego początku zaangażował się w proces powstawania filmu. Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, hipersześcian Christophera Nolana – Kip Thorne wyjaśnia w tej książce te i wiele innych zdumiewających zjawisk pokazanych w filmie, i czyni to z ogromnym zaangażowaniem. Dzięki książce „Interstellar i nauka” można się przekonać, jak bardzo fascynujące są naukowe odkrycia i hipotezy, zbliżające nas do zrozumienia Wszechświata.„Ta książka doskonale pokazuje, że Kip jest obdarzony żywą wyobraźnią i nie szczędzi wysiłków, by przybliżyć naukę tym z nas, którzy nie mają jego ogromnych zdolności intelektualnych ani przebogatych zasobów wiedzy. Chciałby, żeby ludzie zrozumieli niesamowite fakty związane z naszym Wszechświatem i dali się im uwieść.” – Christopher Nolan, reżyser filmu „Interstellar”Kip Thorne jest emerytowanym profesorem fizyki teoretycznej w katedrze im. Richarda Feynmana na Politechnice Kalifornijskiej, doradcą naukowym i współproducentem filmu „Interstellar”, a także autorem czterech książek, w tym bestsellera „Czarne dziury i krzywizny czasu”.

Interstellar i nauka od Kip Thorne możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Manipulowanie fizyką dla potrzeb filmu nie przysłużyło się ani jednej, ani drugiemu. naruszono tu przykazanie Einsteina, zakazujące upraszczania ponad konieczność.

Warto zerknąć