ebook Zuza albo czas oddalenia
2.79 / 5.00 (liczba ocen: 99)

Zuza albo czas oddalenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.60
Audiobook - najniższa cena: 14.94
wciąż za drogo?
15.60 złpremium: 9.36 zł Lub 9.36 zł
-30% 18.20 zł 20% rabatu
20.28 zł Lub 18.25 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
19.84 zł
21.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

„Zuza albo czas oddalenia” to zapis szaleńczej miłości sześćdziesięciolatka do dwudziestokilkuletniej blond piękności, odnaleziony przez Jerzego Pilcha w narciarskim bucie, na schodach jednej z warszawskich kamienic.

 „Stary satyr i młodziutka nimfa – uparcie eksponujące ten motyw starożytne ludy wiedziały, co czynią”, powiada Jerzy Pilch i zasiada do spisania „summy erotycznej”, brawurowego traktatu miłosnego, w którym splatają się powieść i esej.

Za Zuzą, zwaną w pewnych kręgach Zmysłową Żanetą, bohater podąża w ciemne zaułki Warszawy, krainę męskiego pożądania. Jednak zatracenie w ramionach księżniczki solarium i silikonu nie oznacza wcale zatracenia poczucia humoru i ironii, z jaką bohater spogląda na swoje swawole – świadom swej groteskowości i zarazem powagi.

Pogoń za Zuzą budzi wspomnienie miłosnych początków: pierwszych młodzieńczych uniesień, pierwszej żony, pierwszej kochanki. Przeczucie końca miesza się z grzeszną, nieustraszoną miłością – do prostytutki o niebieskich oczach i blond włosach, której wierność jest wiernością wyższego rzędu, duchową, bo nie cielesną przecież.

„Zuza albo czas oddalenia” przełamuje granicę fikcji i życia relacją z placu boju, na którym miłość wydaje się już być dosłownie – na śmierć i życie. Ściśnięta między chwilą uniesienia a ostatnią kropką.

Zuza albo czas oddalenia od Jerzy Pilch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Samotność postarza. Zwłaszcza samotność z wyboru.
Kiedy kobieta nie może pewnych rzeczy sobie przypomnieć, to znaczy, że się zdarzyły.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Krótka na wysokim poziomie opowieść o miłości, chorobie, starości, młodości, o życiu po prostu.

Warto zerknąć