ebook Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 289)

Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
-37% 19.90 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
-28% 22.90 zł
26.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Olbrzym o atletycznej budowie. Obiekt zainteresowania artystów, milionerów, szpiegów. 36 lat pod polską banderą… Skrząca się anegdotą opowieść o Batorym – jednej z największych legend transatlantyków. Był pięknym olbrzymem: miał 160 metrów długości, prawie 22 szerokości, siedem pokładów, kabiny, jadalnie, sale dansingowe, wielką salę balową, czytelnię, trzy bary, basen, a nawet salę gimnastyczną z elektrycznym koniem i wielbłądem. Dekorowali go najwybitniejsi artyści, a pływali na nim – balując, romansując i wywołując skandale – pisarze, politycy, szpiedzy, milionerzy i malarze. Służył pod polską banderą 36 lat. Długo – statki żyją znacznie krócej, ale „Batory” był wyjątkowy. „Lucky Ship”, szczęśliwy statek – tak go nazywano. Bo kiedy w czasie wojny pływał w konwojach, torpedy się go nie imały. A może i trochę dlatego, że dowodził nim długo kapitan, o którym mówiono, że jeśli kiedyś zupełnie wytrzeźwieje, statek czeka pewna katastrofa. Również dzięki niemu „Batory” stał się jedną z największych legend pięknej, bezpowrotnie minionej epoki transatlantyków.

Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku od Bożena Aksamit możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dla fanów marynistyki - warte przeczytania. Jedna wymaga cierpliwosci, bo tak pierwsze 8% ksiazki nie tyczy sie statku i nudy. Opisy kto byl synem, wujkiem itd kogos tam. Duzo nazwisk i lania wody.
    Ciekawie robi sie pozniej, gdy wreszcie rozpoczyna sie opis Batorego, jego histori i ludzi z nim zwiazanych. Polecam, ale cieeeerpliwosci :-)

Warto zerknąć