ebook Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 458)

Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.71
wciąż za drogo?
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
-23% 20.71 zł Lub 18.64 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.70 zł
21.25 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

„Po prostu zawsze byłem błaznem. Dla mnie posągowość często jest podejrzana, sztuczna i nadęta” – mówi o sobie jeden z najbardziej oryginalnych polskich uczonych i popularyzatorów nauki. W rozmowie Marcina Rotkiewicza z profesorem Jerzym Vetulanim spotkamy zatem nie tylko znanego naukowca, ale także artystę i współzałożyciela Piwnicy pod Baranami, showmana, młodego buntownika, ulubieńca kobiet i ojca palącego z synem skręta.

W trakcie naszych spotkań mówił pan fascynujące, ale i bardzo kontrowersyjne rzeczy o sobie, o nauce, narkotykach, krakowskich artystach i Janie Pawle II, którego znał pan osobiście. Dlatego boję się, że sporo z tego wyleci podczas autoryzacji.

Niech się pan nie martwi. Niczego nie będę wykreślał. Potraktuję naszą książkę jako „dzieło pośmiertne”, kiedy autora już nie obchodzi, co o nim pomyślą (śmiech).

JERZY VETULANI (ur. 1936), neurobiolog, profesor Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej  Akademii Umiejętności, jeden ze współzałożycieli Piwnicy pod Baranami. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim od Marcin Rotkiewicz, Jerzy Vetulani możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć