ebook Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 457)

Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.71
wciąż za drogo?
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
-23% 20.71 zł Lub 18.64 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.70 zł
22.60 zł 10 zł na konto
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Po prostu zawsze byłem błaznem. Dla mnie posągowość często jest podejrzana, sztuczna i nadęta” – mówi o sobie jeden z najbardziej oryginalnych polskich uczonych i popularyzatorów nauki. W rozmowie Marcina Rotkiewicza z profesorem Jerzym Vetulanim spotkamy zatem nie tylko znanego naukowca, ale także artystę i współzałożyciela Piwnicy pod Baranami, showmana, młodego buntownika, ulubieńca kobiet i ojca palącego z synem skręta.

W trakcie naszych spotkań mówił pan fascynujące, ale i bardzo kontrowersyjne rzeczy o sobie, o nauce, narkotykach, krakowskich artystach i Janie Pawle II, którego znał pan osobiście. Dlatego boję się, że sporo z tego wyleci podczas autoryzacji.

Niech się pan nie martwi. Niczego nie będę wykreślał. Potraktuję naszą książkę jako „dzieło pośmiertne”, kiedy autora już nie obchodzi, co o nim pomyślą (śmiech).

JERZY VETULANI (ur. 1936), neurobiolog, profesor Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej  Akademii Umiejętności, jeden ze współzałożycieli Piwnicy pod Baranami. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim od Marcin Rotkiewicz, Jerzy Vetulani możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć