Dziewczyny z Syberii

średnia ocena: 4.06 / 5.00
liczba ocen: 1302
cena od: 23.99
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.99 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
23.99 zł
Opis:

"„Polka? Od razu widać, po charakterze!” Przeszły przez piekło. Nie poddały się. Stefanię kryminaliści z łagru przegrali w karty dwa razy – przeżyła dzięki przyjaciółce. Natalia stanęła w obronie bitej kobiety – za karę miała umrzeć w lodowatym karcerze. Alinę deportowano jako jedyną z całej rodziny – trafiła do łagru dla dzieci. Miała dziesięć lat. Tragedia każdej z nich zaczęła się podobnie: walenie kolbami w drzwi, parę chwil na spakowanie rzeczy, rozpacz, wagony bydlęce. Tysiące kilometrów podróży w nieznane. Na Syberii czekały je niewolnicza praca, walka o życie swoje i bliskich, głód, choroby i straszliwe mrozy. Siła charakteru, więzi rodzinne, wiara, a czasem niespodziewana łagrowa miłość pozwoliły kobietom przetrwać na nieludzkiej ziemi. Doświadczyły niewyobrażalnego cierpienia, jednak nic nie było w stanie ich pokonać. NOWA KSIĄŻKA AUTORKI DZIEWCZYN Z POWSTANIA W BESTSELLEROWEJ SERII PRAWDZIWE HISTORIE PONAD 300 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY Anna Herbich (rocznik 1986) ‒ dziennikarka. Urodziła się i mieszka w Warszawie. "

CYTATY:
Każdy dostał kulę w czoło, a potem w martwe ciała wpakowano jeszcze po serii z broni maszynowej. Rozebrane do naga, zmasakrowane zwłoki Sowieci rzucili przed bramę obozu. Tam leżały tydzień, ku przestrodze innych więźniów, którzy myśleli o ucieczce. Nocami obgryzały ich dzikie zwierzęta.
Robię wszystko, żeby nasze przeżycia, to, co przeszliśmy na Syberii, nie zostało zapomniane. Gdyby tak się stało, byłoby to zwycięstwo naszych oprawców. A ostatecznie to przecież zwyciężyliśmy my.
Gdyby Bóg zechciał wskrzesić wszystkich więźniów łagrów, to w całej Rosji podniosłaby się ziemia.
Naprawdę trudno jest uwierzyć, jak dużo jest w stanie znieść człowiek.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć