ebook Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 259)

Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

POZNAJ HISTORIĘ POLSKICH GIER KOMPUTEROWYCH
Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów gier komputerowych.

W ostatnich miesiącach świat oczarowały This War of Mine, Zaginięcie Ethana Cartera, Lords of the Fallen i Dying Light, do boju szykują się Wiedźmin 3 i Get Even. Żadna inna gałąź rozrywki nie może liczyć na tak silną reprezentację z Polski.

Nie zawsze tak było i między innymi o tym traktuje książka "Nie tylko Wiedźmin. Historia gier komputerowych". Opisuje losy twórców, którzy dziś sprzedają miliony gier, a zaczynali od programowania na komputerze kolegi. Przedstawia drogę do sukcesu dzisiejszych milionerów, którzy 20-25 lat temu handlowali nieoryginalnym oprogramowaniem na giełdach komputerowych. Opowiada o grach, które dzięki pasji i ciężkiej pracy swoich autorów uczyniły z zaściankowej branży jedno z kluczowych miejsc na deweloperskiej mapie świata.

CECHY KSIĄŻKI


"Nie tylko Wiedźmin. Historia gier komputerowych" to luźna opowieść o 30 latach polskich gier, pełna anegdot i dykteryjek, będących efektem wywiadów z ponad 60 rozmówcami. Czytelnik dowie się z niej, że jak polskie gry próbowały zdobyć serca najpierw polskich graczy, a potem również tych spoza kraju, jak rozwijał się rynek i w jaki sposób niewielkie firmy stały się potęgami. Pozna losy i tajemnice Teenagenta, Wiedźmina, Dead Island, Sniper: Ghost Warrior i dziesiątek innych produkcji znad Wisły. Wszystko to wsparte anegdotami i historiami, które nigdy dotąd nie ujrzały światła dziennego.

  • Dlaczego polska branża gier narodziła się na stadionie Legii?
  • Kto zbudował potęgę dystrybucyjną dzięki sprzedaży samolotów wojskowych Amerykanom?
  • Jakie studio zaczerpnęło swoją nazwę od psa sąsiada?
  • Dlaczego upadło Metropolis?
  • Co mają wspólnego film Gliniarz z Beverly Hills i przygodówka Jack Orlando?
  • Dlaczego na mapach dodawanych do edycji kolekcjonerskiej pewnej słynnej produkcji znalazła się krew?
  • Czemu Dariusz Szpakowski nie chciał nagrać komentarza do serii FIFA?
  • Jak doszło do tego, że pierwszą produkcją na licencji Wiedźmina była gra SMS-owa?

To tylko mała część pytań, na które odpowiada Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych, fascynująca opowieść o 30 latach elektronicznej rozrywki nad Wisłą.Marcin Kosman pisze o grach od kilkunastu lat. Zaczynał w miesięczniku PSX Extreme, od ponad 5 lat działa w sieci, aktualnie jako redaktor naczelny serwisu Polygamia.pl. Publikował też m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz magazynach Play i Komputer Świat Gry. "Nie tylko Wiedźmin. Historia gier komputerowych" to jego pierwsza książka.

Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych od Marcin Kosman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć