ebook Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1281)

Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.43
Audiobook - najniższa cena: 22.14
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
-11% 22.43 zł
25.42 zł
26.31 zł
26.33 zł
26.61 zł
27.00 zł
Inne proponowane

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu. Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.

Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.
Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.
Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.
Claire North to pseudonim autorki mającej w swoim dorobku kilka znakomicie przyjętych powieści, z których pierwszą opublikowała jako czternastolatka.

Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta od Claire North możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pistolet to tylko pistolet, lecz to człowiek naciska spust...
Czas to nie mądrość; mądrość to nie intelekt.
Powieść Claire North wymaga niespotykanego skupienia i dużej dozy wytrwałości. Piętnaście pierwszych żywotów Harry'ego Augusta to chaotyczna i nieprzewidywalna podróż po życiach kogoś, kto rodzi się niezliczoną ilość razy, a kogo los nigdy nie jest taki sam. Główny bohater, borykając się jak każdy z problemami własnego człowieczeństwa, musi jasno określić swój stosunek do wpływania na losy świata. Czas biegnie, a świat się kończy coraz szybciej…

Harry August rodzi się na początku XX w. i o swojej wyjątkowości przypomina sobie dopiero po kilku latach aktualnego żywota. Za każdym razem jest bogatszy o wiedzę i doświadczenia, wybiera inną drogę, zgłębia inną dziedzinę nauki, poznaje innych ludzi i inaczej umiera. Daty swojego urodzenia strzeże jak największej tajemnicy, bo tylko ta informacja mogłaby w rękach wroga stać się śmiertelną bronią. W którymś z żywotów do akcji wkracza Bractwo Kronosa - stowarzyszenie jemu podobnych, wpierające się i żyjące w przepychu, spokoju i z dala od historycznych nieszczęść. Już raz kiedyś ktoś próbował zmienić bieg historii i skończyło się to katastrofą, jednak nie każdy ouroboranin zgadza się z Bractwem. Nadszedł czas na następnego, zapalonego intelektualistę i naukowca, chcącego prześcignąć postęp o dziesięciolecia. Harry trafia na równego sobie, a czytelnik na relację, wokół której wreszcie może usystematyzować przedstawione światy. North od początku rzuca go w wir wydarzeń bez ładu i składu, i tylko ci wytrwalsi dotrwają do końca. Ale czy to zrekompensuje chaos lektury i wszechobecną dezorientację? Może…

North napisała Piętnaście pierwszych… świetnie, w żadnym wypadku nie monotonnie, jednak powieść może być wyzywająca i wyczerpująca. Intrygujące jest mimowolne zastanawianie się nad tym, co samemu zrobiło się z powtarzającym się życiem, którą drogę kiedy by się wyprało, czy i jak zmieniłoby się świat, nie znając konsekwencji… Fantasy przyprawione science fiction to nie mój gatunek, jednak potrafię zrozumieć zachwyt tą historią. Polecam otwartym umysłom obeznanym w tematach popularnonaukowych i historii, jednak odradzam czytelnikom uporządkowanym, którzy bez sensownej spójności w lekturze prędzej czy później wpadną w panikę lub zupełnie zrezygnują.

Ocena: 4/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka interesująca i wciągająca chociaż nie takiej książki się spodziewałam po (pobieżnym) przeczytaniu opisu. Na początku trochę trudno było mi zrozumieć niektóre idee oraz koncepcje czasu. Zakończenie wydało mi się "urwane", ale można łatwo sobie dopowiedzieć co działo się później. Ogólnie warta polecenia :)

  • Awatar

    Co próbowałbyś zmienić, mając do dyspozycji pamięć absolutną; wiedząc, że narodzisz się na nowo pamiętając wszystko z poprzednich żywotów.

Warto zerknąć