ebook Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Pamięć wszystkich słów
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 398)

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Pamięć wszystkich słów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 14.40
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
30.60 zł Lub 27.54 zł
30.61 zł Lub 27.55 zł
30.90 zł
-55% 14.40 zł
29.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czwarta część bestsellerowego cyklu fantasy. Polubiłeś bohaterów sagi wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego i zaskakujące fabuły „Gry o tron” George'a R.R. Martina? Przeczytaj Wegnera, nie pożałujesz!

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza” - historie z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na egzotyczną opowieść o światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii.
Napisana z rozmachem „Pamięć wszystkich słów” zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z Losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli.
Proza Wegnera wciąga i fascynuje. Sprawdź, jak rodzi się fenomen.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Pamięć wszystkich słów od Robert M. Wegner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po pełnej rozmachu epickiej opowieści o wschodnich rubieżach cesarstwa meekhańskiego Pamięć wszystkich słów jest opowieścią bardziej kameralną. Yatech, który przestaje być wojownikiem Issaram zostaje strażnikiem istoty spoza świata ludzi. Deana – jego siostra – również opuszcza swe pustynne plemię. ALtsin, którego już poznaliśmy, przestaje być złodziejem, choć jego umiejętności przeżycia w najtrudniejszych warunkach nieraz ratują go z opresji. Czy ludzie są tylko marionetkami w rękach bogów tego świata? I kim właściwie są bogowie?

To jest czwarty tom Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wracamy znów do postaci, które poznaliśmy w tomie drugiem, ale ich przygody są całkiem innego rodzaju. Fabuła pełna jest napięcia i tajemniczości, więc czytelnik zaczyna zastanawiać się nad skomplikowaną konstrukcją świata przedstawionego w tej opowieści. Ciekawie i wielowymiarowo skonstruowane osobowości bohaterów są atutem tej literatury, jednak po poprzednim tomie czegoś nam brakuje. Być może dlatego, że tamte postaci były jednak sympatyczniejsze od bohaterów Pamięci wszystkich słów.

Robert M. Wegner tworzy jednak swoje uniwersum w sposób konsekwentny. Wyraźnie to było widoczne w poprzednim tomie, który rozwijał wątki początkowe. Można się zatem spodziewać, że i tym razem pozornie odległe wydarzenia i bohaterowie w jakiś sposób zostaną powiązani fabułą kolejnej powieści.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
W drugiej powieści z cyklu autor bardzo dobrze połączył historie Południa oraz Zachodu, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zupełnie nie powiązane ze sobą. Klamrą spinającą przygody Deany oraz Altsina, jest Yatech, który towarzyszy Kanayonnes w jej rozgrywkach i to on jest głównym bohaterem w Interludiach, oddzielających poszczególne rozdziały. W porównaniu do Nieba ze stali, w Pamięci wszystkich słów zmienił się przede wszystkim nastrój całej książki. Nie znajdziemy tutaj wielkich bitew, przygotowań do nadchodzącej wojny, czy opisów taktyki. Mamy za to znacznie więcej informacji o magii, religiach, czy boskich tajemnicach. Zwłaszcza ten ostatni aspekt został moim zdaniem bardzo mocno zaakcentowany i był jednym z wątków, które pilnie śledziłem. Dowiemy się wielu rzeczy o tajemniczych awenderi, czy o wydarzeniach sprzed wielu tysięcy lat, kiedy bogowie toczyli ze sobą wojny przy udziale ludzi. Autor nie koncentruje się tylko i wyłącznie na wydarzeniach z przeszłości, lecz również bardzo mocno na obecnych. Co jednak ważne, Wegner unika tonu wyjaśniającego wszystko o wszystkim. Mamy za to niedopowiedzenia i strzępy informacji, z których powoli wyłania się pewna całość, zwiastująca bardzo niezwykłe i emocjonujące wydarzenia...

Pamięć wszystkich słów stanowi kolejny, bardzo udany tom z cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Tym razem autor zrezygnował z emocjonujących bitew i potyczek, na rzecz magii i bóstw, które będziemy mogli lepiej poznać. Polecam!

Ocena: 5+/6
czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Warto przeczytać. Na szczególną uwagę zasługuje wątek rozgrywki pomiędzy Bogami.

 • Awatar

  Dawno czegoś takiego nie czytałem, rewelacja, trochę długie ale ciężko się oderwać, jak dla mnie majstersztyk, oczekuje następnego tomu... A będzie następny?

 • Awatar

  Rewelacja!

 • Awatar

  Po prostu wyśmienita pozycja!!

 • Awatar

  Jedynym minusem jest to, że znów trzeba czekać na kolejną część.

Warto zerknąć