ebook Tajemnicza historia w Styles
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 3991)

Tajemnicza historia w Styles
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 16.14
Audiobook - najniższa cena: 17.94
wciąż za drogo?
19.44 złpremium: 12.54 zł Lub 12.54 zł
16.14 zł Lub 14.53 zł
19.44 zł Lub 17.50 zł
20.90 zł
20.90 zł
16.13 zł
16.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Klimat starej posiadłości, rodzinne niesnaski, spalony testament i wiele mylnych tropów. Nad rozwiązaniem zagadki kryminalnej po raz pierwszy pracują razem kapitan Hastings i Herkules Poirot.

Kto z domowników miał motyw, by otruć właścicielkę rezydencji Styles Court? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości?
Nad rozwikłaniem skomplikowanej zagadki po raz pierwszy pracują razem kapitan Hastings, który marzy o tym, żeby być Sherlockiem Holmesem, i Herkules Poirot, który nie musi już o tym marzyć.

Tajemnicza historia w Styles od Agatha Christie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeżeli ludzie nie mówią prawdy, miej się na baczności pod każdym względem.
Bywają chwile, kiedy człowiek musi umacniać wiarę we własne siły.
Najprostsze rozwiązanie jest zazwyczaj najbliższe prawdy.
Zakochany mężczyzna przedstawia żałosny widok.
Nie wolno mieszać uczuć z rozsądkiem.
Każdy morderca jest zapewne czyimś starym przyjacielem.
Tajemnicza historia w Styles to książka, którą Agatha Christie debiutowała. Miłośnicy kryminału poznali wówczas Herkulesa Poirot, który okazał się detektywem wszech czasów.

Z okazji setnej rocznicy debiutu królowej kryminału, Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało zbiór dziesięciu tomów najlepszych powieści autorki. Nie mogło być inaczej, że ta książka znalazła się w tym zestawieniu. Pięć tytułów w plebiscycie wybrali czytelnicy. Kolejnych pięć w porozumieniu z ekspertami wybrało wydawnictwo. Dzięki temu do rąk miłośników Agathy Christie trafi to wyjątkowe wydanie książek.

Tajemnicza historia w Styles jest zaproszeniem do rozwikłania zagadki otrucia właścicielki rezydencji Styles Court. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto miał motyw, by targnąć się na życie pani Inglethorp, to koniecznie przystąpcie do śledztwa, które Herkules Poirot poprowadzi wraz z kapitanem Hastingsem.

W głowie powstaje pytanie, kto zabił? Alfred Inglethorp jej młodszy o dwadzieścia lat mąż, Cynthia Murdoch protegowana ofiary, czy Evie Howard służąca pani Inglethorp – czy ktoś z nich mógł targnąć się na życie kobiety? Jaką rolę odegrają tutaj bracia Cavendish? A może mordercą jest ktoś inny? Odpowiedź na te pytania zawarta jest w kryminale, który był początkiem sławy Agathy Christie. A bądźcie pewnie, że nie tak prędko wpadniecie na trop prawdziwego mordercy?

Zapewniam Was, że przeżyjecie wiele niezapomnianych chwil, a rodzinne niesnaski i skandale oraz spalony testament, podgrzewają temperaturę w odkrywaniu kolejnych kart tej historii. To, co ważne kryminał ten, dzięki zawiłej intrydze sprawia, że nasze szare komórki pracują na najwyższych obrotach, by poznać prawdziwe imię mordercy. Inteligentnie poprowadzona fabuła, to mocny punkt tego kryminału. Po odłożeniu książki utwierdziłem się w przekonaniu, iż słusznie Agatha Christie uznawana jest za ikonę powieści kryminalnych, będąc również wzorem dla wielu współczesnych autorów. A dla mnie jako miłośnika gatunku jest autorką, której książki czytam z zapartym tchem.

Jeśli jeszcze nie czytaliście książek Agathy Christie to warto to zmienić. Kryminalna intryga to znak rozpoznawczy autorski, a inteligentnie prowadzone śledztwa to świadectwo Herkulesa Poirot, detektywa wszech czasów.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Tajemnicza historia w Styles to pierwsza powieść Agathy Christie. Powstała bowiem w 1920 roku. Jak wypadł jej debiut? Niezwykle interesująco! Jest to zarazem pierwsza książka z ukochanym, znanym i lubianym Herkulesem Poirotem.

Akcja książki rozgrywa się w posiadłości w Styles, która należy do wdowy Emilii. Niedawno wyszła ona powtórnie za mąż za niejakiego Alfreda Inglethorpa. Jej pasierb - John Cavendish zaprasza do siebie starego przyjaciela, kapitana Hastingsa. Także i tym razem jest on zarówno uczestnikiem wydarzeń jak i narratorem opowieści.
Niestety chyba nie ma osoby, która by darzyła sympatią Alfreda. Każdy podejrzewa go o to, że liczy tylko na hojny spadek po żonie. Ponadto mieszka tam również Cynthia Murdoch, która jest protegowaną Emilii, a także brat Johna - Lawrence. Mieszka tam również służąca Evie Howard. Niedług Emilia umiera, jednakże nikt nie wierzy w naturalną śmierć. Hastings zupełnym przypadkiem spotyka swojego dawnego przyjaciela Herkulesa, który mieszka niedaleko w domu uchodźców. Postanawia on przeprowadzić własne śledztwo, ponieważ Emilia dbała o uchodźców. Co wyniknie z tego dochodzenia? Czy zabił któryś z domowników a może jednak to była naturalna śmierć?

Także i tym razem próbowałem samemu powiązać fakty z tym kto mógł zabić, dostając kolejne wskazówki w trakcie czytania książki. Jednakże znów nie jest to banalna sprawa, do czego już zdążyłem się przyzwyczaić u Agathy Christie. Co rusz miałem wrażenie, że autorka specjalnie nam podsuwa pod nos fakty, mające nas zmylić. Po czym wychodziły na jaw nowe szczegóły, które diametralnie zmieniały nasze przypuszczenia. To sprawiło, że z wielką przyjemnością czytało mi się tę książkę! Miałem dzięki niej co główkować a i tak na koniec okazywało się, że zabił ktoś inny. Chyba właśnie za to bardzo polubiłem książki tej autorki i z wielką przyjemnością czytam kolejne powieści.

Tajemnicza historia w Styles to książka, którą nie zawiodą się zagorzali fani Agathy Christie a także osoby dopiero sięgające po jej twórczość. Jest w niej wszystko, czego można oczekiwać od dobrego kryminału. Wydawałoby się banalna historia z testamentem i wielkim spadkiem w tle. Jednak została opowiedziana w doskonały sposób w tej krótkiej, zaledwie dwustu stronicowej książce. A samo zakończenie jest zaskakujące i niespodziewane.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć