Na psa urok
3.35 / 5.00 (liczba ocen: 23)

Na psa urok

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  / /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Wrocław. Ania jest szczurkiem szarą myszką pracującą w korporacji. Jej monotonne życie wywraca się do góry nogami, gdy odwiedza ją dawna przyjaciółka − teraz narodowa gwiazda show-biznesu, Iza Sokół. Złośliwy Los obdarza jednak Anię problemami większymi niż wybryki rozwydrzonej celebrytki. Jedyny obecny przyjaciel Ani − pies Jerry, okazuje się… człowiekiem, w dodatku ściganym przez żądną zemsty wiedźmę.
„Na psa urok” to współczesna komedia fantastyczna z elementami kryminału, rozgrywająca się we Wrocławiu i wypełniona magią polskich czarownic, szamanów, duchów, ale też prawników, pracowników korporacji, gwiazd show-biznesu i złych polityków.
Książka została napisana z pamięcią o Jerrym – psie autorki, „tygrysie w ciele yorka”, który odszedł latem 2014, i jemu jest dedykowana.

Na psa urok od Anna Sokalska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miło jest mieć świadomość, że autor chciałby poznać moją osobistą opinię na temat swojego dzieła. To naprawdę miłe uczucie i może dzięki temu wpadła w moje dłonie książka Anny Sokalskiej, Na psa urok. Ten pies w tytule ma niebagatelne znaczenie. A także dedykacja, którą trzeba jednak poznać osobiście.
Przyznam się, że miałem pewne obawy na samym początku. Przez chwilę nie potrafiłem się odnaleźć, ale tylko przez chwilę. Później poszło już samo. Później była cała masa radosnych olśnień, niesamowitych zaskoczeń i wyjątkowych literackich doznań.
Proza Anny Sokalskiej bez wątpienia może zaskakiwać. I to nie tylko konwencją śmiałej powieści kryminalnej, ale też wyjątkowo rubaszną jej otoczką. Nie bez znaczenia jest udział Narratora w całym przedsięwzięciu, ale też fakt, że autorka mniej lub bardziej świadomie co jakiś czas musi "ugryźć się w język". A dzięki temu pojawiają się w tekście szczególne w swej formie rozwiązania, których nie sposób nie zauważyć.
W bajkach żaba przemienia się w księcia, tutaj Jerry przemienia się nagle w urodziwego młodzieńca. Mały, uroczy psiak Jerry, który swą psią postać zawdzięczał złej wiedźmie, z którą miał na pieńku cztery wieki wstecz i która teraz, czterysta lat później zamierza dokończyć swego dzieła, a przy okazji przejąć bardzo szczególny amulet.
Jednak Jerry nie pozostaje sam w walce ze złą wiedźmą. Pomogą mu w tym "kuzynka" Ania, gwiazda filmowa Iza Sokół, chcąc nie chcąc również prokurator Paweł i pewien szaman Maciej. Ekipa pod wezwaniem stanie do pasjonującej potyczki ze złą wiedźmą Wandą.
Dzieje się, od pierwszych stron, aż po ostatnie. Uśmiech nie znika z pyska, a dobre duchy tak, czy inaczej muszą wygrać. Jest mi też miło, że mogłem się zmierzyć z prozą Ani ciesząc oczy tą przezabawną historią.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kominek
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć