ebook Wielki błękit
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 11189) Ilość stron (szacowana): 352

Wielki błękit

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Głębiny oceanu skrywają wiele tajemnic. Jedną z nich jest świat podwodnych syren, które rządzą królestwami i panują nad wszelkimi morskimi stworzeniami. Córka królowej, Serafina, ma wkrótce przejść przez obrzęd inicjacji i zostać oficjalnie uznana za następczynię tronu. Ma również zostać żoną księcia z sąsiedniego królestwa, aby połączyć silnym sojuszem obie krainy i stawić czoła ewentualnym wrogom. Kiedy nadchodzi wielki dzień, księżniczka staje przed ludem i śpiewa pieśń władzy i siły, opowieść o królestwie Miromary. Niestety najważniejsza chwila jej życia, staje się jednocześnie tą najtragiczniejszą. Czarni najeźdźcy atakują pałac, zabijają ojca Serafiny, a królową ciężko ranią. Syrena musi uciekać, zostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i wszystkich, których kocha. Jest przy niej jedynie jej wierna przyjaciółka, Neela. Obie dziewczyny, przerażone niespodziewanym atakiem, nie wiedzą, dokąd powinny się udać. Prześladowcy ciągle depczą im po piętach, ale syreny zyskują także nieoczekiwanych sojuszników. Serafina wciąż wspomina niepokojące sny, przywołujące dawną legendę i zdaje sobie sprawę, że opowiadają one prawdziwą historię. Pewnego dnia stara czarownica przywołuje obie syreny i każe im odnaleźć jeszcze cztery towarzyszki – tylko w grupie będą w stanie przeciwstawić się narastającemu złu i pokonać morskiego potwora. Każda z syren posiada niezwykły dar – czy potrafią nad nim zapanować i wspólnie uratować podwodny świat?

Wielki błękit od Jennifer Donnelly możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Widzicie, strach powstaje wraz z dorastaniem.
Rządzenie jest jak gra w szachy. Niebezpieczeństwo może nadejść z różnych stron, zarówno od pionka, jak i od królowej. Musisz grać szachownicą, nie jedną figurą.
Jeśli nie wpuścisz nikogo do swojego serca, owszem, nie zaznasz bólu, ale również miłości.
Ci, którzy rozkazują innym, muszą najpierw rozkazywać sami sobie.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Muszę Wam się przyznać, że ostatnimi czasy mam książkowego kaca, którego jest mi się bardzo ciężko pozbyć. Czytanie niektórych książek, od deski do deski, stanowi dla mnie nie lada wyzwanie. Natomiast ta pozycja całkowicie mnie uratowała i pomogła wrócić do stanu normalnego.

  Pierwszym elementem, na który zwróciłam uwagę po otrzymaniu książki, to sekcja "Patroni" w tylnej części okładki. Ku mojemu zdziwieniu pojawiły się tam m.in. BRAVO czy BRAVO GIRL. Co prawda, moja książka jest egzemplarzem recenzenckim, którego nie znajdzie się w sprzedaży, więc może właściwa okładka wygląda inaczej? Ciężko powiedzieć. Ale po przeczytaniu pozycji cieszę się, że akurat te gazety objęły patronatem tę pozycję. Mam nadzieję, że książka jeszcze zyska rozgłos i pojawi się na domowych półkach nastolatków (zakładam, że głównie nastolatek).

  Przechodząc do samego czytania książki- wyobraźcie sobie moją radość, kiedy siedząc na plaży, w palącym słońcu, czytam książkę o podwodnym świecie i syrenach. Nic lepszego nie mogłam sobie wymarzyć!

  Jeżeli chodzi o samą historię- przenosimy się do podwodnego świata, w którym rządzą syreny. Główna bohaterka, Serafina, jest piękną i młodą syreną, o bardzo długich miedzianych włosach. Wywodzi się z królewskiego rodu i aby stać się pełnoprawną reginą musi poddać się ceremonii Dokimi. W gruncie rzeczy reszta jej życia już została rozplanowana przez jej rodziców, który również wybrali już najlepszego dla niej kandydata na męża i w niedługim czasie miało dojść do zaślubin.
  Miasto Serafiny zostaje zaatakowane w czasie trwania ceremonii Dokimi. Syrena wraz ze swoją przyjaciółką decydują się na ucieczkę, pozostawiając całe miasto, a właściwie to co z niego zostało, za sobą.
  "Jeżeli nie wpuścisz nikogo do swojego serca, owszem, nie zaznasz bólu, ale również miłości."
  Serafina prawdopodobnie straciła wszystko co miała (chociaż nie zostało to sprecyzowane w pierwszej części cyklu i mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się w kolejnej). Jest to książka o sile, wytrzymałości, dążeniu do wyznaczonych celów, ufaniu instynktowi i co najważniejsze, mocy przyjaźni. Z czystym sumieniem stwierdzam, że żałuję, że nie miałam okazji przeczytać takiej pozycji jeszcze jako nastolatka. Kto wie, może po przeczytaniu takiej książki i wyciągnięciu z niej odpowiednich wniosków, stałabym się silniejszą i bardziej zaradną osobą?
  "Strach cię paraliżuje, więc próbujesz od niego uciec. Zamiast ignorować to uczucie, powinnaś pozwolić mu przemówić i skupić się na tym, co chce Ci przekazać. Możesz z niego skorzystać."
  Każdy z nas przeżywał lepsze i gorsze chwile w swoim życiu, więc posiadanie u boku osoby, na którą zawsze można polegać nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Przyjaźń dwóch syren przedstawiona w książce, jest czymś, czego niejedna osoba mogłaby pozazdrościć. Takie oddanie jest coraz rzadziej spotykane w naszym świecie, więc tym większą radość sprawia czytanie o tak ogromnej lojalności.

  Jedna sprawa, która wyraźnie zapadła mi w pamięć, to fakt, że obie syreny były bardzo ufne w stosunku do wszystkich napotkanych na swojej drodze stworzeń. Jeżeli ode mnie by to zależało, obie syreny cechowałyby się większą nieufnością w stosunku do obcych.
  "(...) wraz z talentem powstaje odpowiedzialność, by nie tylko wypowiadać słowa, ale i prawdę."
  Opisy otoczenia były stosunkowo ubogie w porównaniu z opisami postaci syren. Myślę, że tego odrobinę zabrakło w tej książce. Potrafiłam sobie wyobrazić każdą kolejną syrenę czy syrena, natomiast miałam problem z wpasowaniem ich do odpowiedniego otoczenia, oczywiście z drobnymi wyjątkami. Natomiast jestem też pod wrażeniem słowotwórstwa autorki- chodzi mi o to, że mimo, że w książce pojawiało się wiele nowych, wcześniej nie słyszanych i nie widzianych słów, nie sprawiło mi to najmniejszego problemu. Zakładam, że osobom, do których bezpośrednio kierowana jest ta książka, również nie sprawi to żadnych problemów.

  Pozornie książka o niczym istotnym, a skrywa tyle ukrytych uniwersalnych prawd życiowych. Chciałabym, żeby moje dziecko czytało takie właśnie książki, które nie dość, że bardzo (ale to bardzo!) kształtują moc wyobraźni, to jeszcze podpowiadają czym się kierować w życiu.
  "Zaczynaj wszystko co możesz zrobić lub o czym marzysz. Zuchwałość mieści w sobie geniusz, siłę i czary."
  Szczerze polecam każdemu tę książkę, bez względu na wiek czy upodobania. Jest idealną odskocznią od codzienności i wprowadza nas w świat syren, o którym mało kto decyduje się pisać. Z niecierpliwością czekam na kontynuację przygód Serafiny!

Warto zerknąć