Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życie
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 58701)

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 43.12
Audiobook - najniższa cena: 33.03
wciąż za drogo?
50.40 złpremium: 33.60 zł Lub 33.60 zł
42.00 zł
43.12 zł Lub 38.81 zł
50.40 zł
50.40 zł Lub 45.36 zł
43.12 zł
48.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street i internet? Dlaczego nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć gazetom? Przetłumaczona na 33 języki, najbardziej prorocza książka XXI w. Analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi – niespodziewanych wydarzeń, które odciskają ogromne piętno na naszym życiu.

Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie?
Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.
„Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką” – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

„Najbardziej proroczy głos ze wszystkich” – GQ

„Ta książka zmieniła współczesne myślenie” – „The Times”

„«Czarny łabędź» zmienił mój pogląd na to, jak działa świat” – Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życie od Nassim Nicholas Taleb możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Niemożność przewidzenia nietypowych zdarzeń oznacza, że nie potrafimy przewidzieć biegu historii, to one bowiem wywierają ogromny wpływ na rozwój sytuacji.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć