Chaos
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 1435)

Chaos
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.86
Audiobook - najniższa cena: 23.00
wciąż za drogo?
20.86 zł
-44% 30.20 zł Lub 27.18 zł
49.41 złpremium: 32.94 zł Lub 32.94 zł
33.49 zł
41.90 zł
45.11 zł
49.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Sierpień 1963 roku. Otoczony kordonem sanitarnym Wrocław walczy z epidemią śmiercionośnej czarnej ospy. Tymczasem w jednym z izolatoriów dochodzi do krwawego incydentu. Świadkowie mówią o ludziach, którzy zmartwychwstają i rozrywają na strzępy każdego, kto wpadnie im w ręce. Wysłane na miejsce zdarzenia oddziały ZOMO opanowują sytuację, ale to zaledwie przedsmak koszmaru, przy którym kontakt z zabójczym wirusem ospy wydaje się dziecinną igraszką.

"Chaos" to powieść ukazująca w szczegółach początkowy etap apokalipsy zombie, pomijany w większości książek i filmów tego gatunku. Tekst mówiący o pierwszych godzinach zarazy, podczas których decydują się losy przyszłych bohaterów.

Oto niezwykle brutalna i krwawa opowieść o wybuchu apokalipsy zombie, osadzona w realiach głębokiego PRL-u, ukazująca zmagania skorumpowanych elit, wysyłanych na pewną śmierć żołnierzy i zdezorientowanych obywateli, muszących poradzić sobie z zagrożeniem, którego nie sposób pojąć ani zrozumieć. Trup ściele się gęsto, ponieważ upartyjnione szczyty nie kwapią się z wyjawieniem obywatelom prawdy, a nieumarłych nie da się w żaden sposób zabić.

Dodatkową zachętą do lektury niech będzie fakt, że każdy człowiek, którego śmierci będziecie świadkiem, to jeden z was, czytelników, wybranych spośród kilkutysięcznej rzeszy chętnych za pośrednictwem portali społecznościowych. Niewykluczone, że niektórych znacie osobiście. Niewykluczone, że i wy zginiecie w kolejnym tomie, ponieważ nabór do "Szczurów Wrocławia" trwa...

Chaos od Robert J. Szmidt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Oto inspiracja, która musi rozczarować, bo że nie wniesie niczego, to pewne. Epidemia ospy prawdziwej we Wrocławiu, daje początek wydarzeniom irytująco tragicznym. Plaga zombie wcale nie jest zabawna, a fabuła im dalej w las, tym bardziej żenuje. Faktycznie, poza chaosem, nie ma w tej książce nic, a to na dłuższą metę nie może być atrakcyjne. Historia, którą śmiało można zamknąć w dwóch zdaniach - to smutne. Gorąco nie polecam!Ocena: 2/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Szczury Wrocławia. Chaos to klasyczna powieść z gatunku apokalipsa zombie. Jednak w przeciwieństwie do znanych nam fantastycznych seriali i powieści nie dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale w realnym świecie sprzed ponad pięćdziesięciu lat. Mamy więc do czynienia z alternatywną wersją rzeczywistości. Rzecz bowiem dzieje się we Wrocławiu, w którym szaleje epidemia czarnej ospy w 1963 roku.

Tom pierwszy wprowadza czytelnika w atmosferę tamtych lat i ukazuje początek epidemii, która stała się jeszcze gorsza niż czarna ospa. Milicjanci pilnujący izolatorium zauważają, jak z okna wypada pielęgniarka, skręca sobie kark, umiera, a po chwili wstaje, by atakować innych ludzi. To przekracza pojmowanie ludzi, którym wpojono marksistowski naukowy światopogląd. Zanim ludzie zrozumieją, że należy od “nieumarłych” uciekać, zaraża się kilkaset, potem parę tysięcy osób. Na pomoc przybywają jednostki ZOMO i KBW.

Autor swą powieść niezwykle rzetelnie, bowiem zadbał o zgodność historycznych realiów z powieściowymi. Na kartach pierwszego tomu, “zabił” ponad 250 osób, których nazwisk użyczyli mu czytelnicy. Pierwszy tom jest niezwykle dynamiczny. W krótkich reporterskich rozdziałach czytamy o kolejnych beznadziejnych próbach uratowania się kolejnych postaci. Nie zdążymy ich polubić, zanim zginą. Trochę to przypomina Grę o tron.

Zaletą książki jest dynamika i realizm, co nie jest tak oczywiste w konwencji fantastycznej. Zombie Szmidta są znacznie groźniejsze niż te znane z rozmaitych seriali. Na swój sposób ich istnienie i zachowanie jest lepiej uzasadnione logicznie. Minusem jest pewien brak wiodących postaci, które czytelnik mógłby powiązać z ciągłością akcji.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wg. mnie kilka błędów dot. słownictwa lat minionych. Czyta się szybko i płynnie. Czekam na dalszą część. No bo jak wybrnąć z takich problemów...

  • Awatar

    Bardzo dobrze się czyta, znany z sieci trup pada gęsto. :) Klimat lat 60. oddany pięknie. No i obraz miasta ogarnianego przez chaos: brak informacji, dezorientacja, panika. Ciekawa jestem, jak autor zamierza opanować sytuację w kontynuacji (bo że zostanie opanowana, to rzecz pewna): pójdzie w kierunku rozwiązania zastosowanego przez Wellsa w "Wojnie światów" czy nie?

Warto zerknąć