Sowie zwierciadło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 6
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.13 zł
26.17 zł
31.92 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
31.92 zł
25.50 zł
26.49 zł
28.73 zł
28.73 zł
29.00 zł
31.92 zł
31.92 zł
Opis:

Andrzej Pilipiuk po czterech latach przerwy wraca do uniwersum „Oka Jelenia” by wreszcie opowiedzieć nam tę historię do końca.

Staszek rzucony do października 1864-tego, próbuje odmienić wyrok bezlitosnego losu i uratować swoją dziewczynę. Nie wie że usieczenie szablą ośmiu uzbrojonych Rosjan to dopiero początek kłopotów.

Szlak szaleńczych przygód wiedzie go z folwarku pod Rejowcem, przez zasobne polskie dwory, lasy, wsie, folwarki, strychy czynszowych kamienic, wąskie zaułki Lublina, jarmarki, salony dam, dwory, łaźnie i wychodki. Poznamy kilka zapomnianych obyczajów naszych przodków, zajrzymy im w garnki i przez okno.

Kraj pod okupacją, przecięty wojskowymi kordonami. Siatki konspiracyjne rozbite, powstańcze oddziały wystrzelane po lasach.

Rozlana krew wsiąka w ziemię. Walka przegrana. Wyroków historii nie da się już zmienić. Ale nadal po dworach jest do wypęku broni, nadal są też wyrywni młodzieńcy pałający chęcią walki, choćby ostatni raz.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przyjemna historia a właściwie jej kontynuacja utrzymana w stylu i duchu poprzednich części uniwersum. Dla mnie zmęczonej już trochę autorem po serii Jakubowej Oko było przyjemną lekturą i sympatycznym wytchnieniem od codzienności. Polecam

Inne proponowane
Warto zerknąć