Ostatnia arystokratka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.66 / 5.00
liczba ocen: 1609
cena od: 13.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 13.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-50% 13.50 zł
21.25 zł
22.14 zł
22.95 zł
27.00 zł
Pozostałe księgarnie
-31% 14.85 zł
27.00 zł
20.25 zł
21.86 zł
24.30 zł
24.30 zł
24.30 zł
25.65 zł
27.00 zł
Opis:

Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się i śmiejąc? Doskonale, czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Witamy w Czechach i u Czechów, którym niezmiennie dopisuje dobry humor. Dowód? Ostatnia arystokratka Evžena Bočka. Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych? Przewrotny humor i galeria nietuzinkowych osobowości gwarantują dobrą zabawę. Obok historii opowiedzianej w taki sposób nie można przejść obojętnie. Mamy do czynienia z jedną z najzabawniejszych książek XXI wieku!

CYTATY:
Mój ojciec też w nocy nie spał. Grzebał w archiwum, żeby zrozumieć, dlaczego nie jesteśmy miliarderami jak książę Schwarzenberg. Opracował czarną listę przodków, którzy według niego ponoszą największą odpowiedzialność za nasze ubóstwo.
Jeśli ktoś chciałby wyrobić sobie pogląd o arystokracji u schyłku XX wieku i jako jej typowego przedstawiciela wybrałby mojego ojca, musiałby stwierdzić, że szlachcic większość czasu spędza na uczeniu psów aportowania papuci i żyje w permanentnym strachu przed komornikiem.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Lekka, zabawna książka, idealna na poprawę nastroju. Humor nie jest wymuszony, ciekawe zabawne postacie. Polecam także drugą część.

 • Awatar

  Rewelacyjny humor, zdecydowanie nie należy czytać w miejscach publicznych, gwarantowane napady gwałtownego śmiechu. Fantastyczna książka na poprawienie humoru, lekka i przyjemna, najlepiej kupić od razu drugą część, bo aż żal się z rodziną Kostków rozstawać :)

 • Awatar

  Dla mnie zdecydowanie przereklamowana, chociaż może ten dowcip do mnie nie przemawia?

 • Awatar

  Książka idealna na poprawę humoru. Dialogi godne najlepszego kabaretu. Lekka, śmieszna, groteskowa, zabawna choć ... nie każdemu się spodoba. Trzeba polubić ten absurdalny przejaskrawiony świat. Nie szukajmy tu sensu tylko dobrej zabawy. Mam nadzieję ze powstanie z tego genialna komedia - materiał jest gotowy.

 • Awatar

  Popłakałam się wielokrotnie. Brzuch mnie bolał. Wyjąc w głos odkładałam książkę bo musiałam się uspokoić, żeby móc dalej czytać. Rodzina patrzyła jak na wariatkę.
  Cudowna satyra na amerykańskich arystokratów i ich czeską służbę. Trudno stwierdzić czy bardziej śmieszą amerykańskie dziwactwa matki czy czeski malkontentyzm kasztelana Józefa.
  Czekam na dalszy ciąg.

Inne proponowane
Warto zerknąć