ebook Pierwsze prawo magii
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 189366)

Pierwsze prawo magii

Kategoria:  / /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu fantasy „Miecz Prawdy”. Wielka uczta dla wielbicieli prozy Terry’egp Goodkinda, autora tak znanych powieści jak „Pożoga” czy „Filary świata”. Terry Goodkind to jeden z najbardziej porywających twórców światowej fantasy, a jego cykl „Miecz Prawdy”, choć zapoczątkowany zaledwie kilka lat temu, znalazł już poczesne miejsce w kanonie tego gatunku.W „Pierwszym prawie magii” Richard Cypher, skromny leśny przewodnik, ratuje Kahlan Amnell, ostatnią Matkę Spowiedniczkę, z rąk d’harańskich asasynów nasłanych przez diabolicznego czarodzieja Rahla Posępnego. Rahl, okrutny pan D’Hary, pragnie władzy nad trzema szkatułami Ordena – wrotami do magii życia i śmierci. Przeciwstawić może mu się tylko Poszukiwacz Prawdy, osoba czystego serca i silnej woli. Czarodziej Zedd ogłasza nim młodego Richarda...

Pierwsze prawo magii od Terry Goodkind możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To dlatego gniew jest tak ważny. Bo jest jedyną osłoną, jedyną tarczą chroniącą przed bólem. Im silniejszy przeciwnik, tym dotkliwszy ból. Lecz im większy gniew, tym lepszą stanowi tarczę. Chroni cię przed wątpieniem w słuszność tego, co uczyniłeś. W niektórych wypadkach w ogóle znosi ból.
Czasem łatwiej podjąć decyzję, jeśli się nie jest obarczonym wiedzą o przeszłości.
Czasem ludzie kierują się innymi powodami, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
Ludzie potrzebują wroga, żeby się zjednoczyć we wspólnym celu. A wtedy łatwiej nimi kierować. Poczucie wspólnego celu jest o wiele ważniejsze niż prawda.
Ludzie są głupi. Rzadko widzą różnicę między kłamstwem a prawdą, lecz wierzą, że zawsze odróżniają jedno od drugiego, więc tym łatwiej ich oszukać.
Mądry człowiek poszukuje pomocy pomagając, a nie grożąc, czy oszukując.
Jeśli się boisz, że coś może się okazać prawdą, to znaczy, że dopuszczasz taką możliwość. A dopuszczenie możliwości czegoś to pierwszy krok do uwierzenia w to.
Pewność siebie może być niebezpieczna. Strach niekiedy gwarantuje bezpieczeństwo.
Jeśli kogoś naprawdę kochasz, to wysłuchasz, co ma do powiedzenia.
Niekiedy uwolnienie gniewu jest gorszym błędem niż powściągnięcie go.
Wartość zależy od okoliczności. Woda jest cenniejsza niż złoto dla kogoś kto umiera z pragnienia. Dla tego kto tonie woda nie ma żadnej wartości jest źródłem kłopotów.
Mój kot zjada myszy.
Czyż to go czyni złym? Ja tak nie uważam, mój kot też nie, lecz myszy na pewno mają odmienne zdanie.
Każdy zabójca sądzi, że ofiara zasługiwała na śmierć.
Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej.
Mądry człowiek poszukuje pomocy pomagając.
Jeśli się boisz, że coś może okazać się prawdą, to znaczy, że dopuszczasz taką możliwość. A dopuszczanie możliwości czegoś to pierwszy krok do uwierzenia w to.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć