ebook Eleonora i Park
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 605685)

Eleonora i Park

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

"Eleonora… Nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego. Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty. Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.  „Powieść Eleonora i Park przypomniała mi nie tylko, jak to jest być młodym i zakochanym w dziewczynie, ale także jak to jest być młodym i zakochanym w książce”. John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina [o autorce] Rainbow Rowell mieszka w Nebrasce i pisze książki. Czasem o dorosłych (Landline, Attachments), czasem o nastolatkach (Eleonora i Park, Fangirl), ale zawsze o ludziach, którzy dużo mówią, czują, że są zakochani i pokręceni. Kiedy nie pisze, czyta komiksy, planuje podróż do Disney World lub kłóci się o nic nieznaczące drobiazgi. *** Seksowna, czuła, delikatna historia o miłości, tętniąca punk rockiem i prawdziwym uczuciem. Czytelnicy będą wniebowzięci! Gayle Forman, autorka bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz *** Szkoła jak pole minowe – pełna nienawistników i bezmyślnych osiłków. Nowa uczennica, Eleonora, ostrożnie manewruje na nieprzyjaznym terytorium. Ma w tym wprawę: od lat mija się w domu z niebezpiecznym drapieżnikiem – facetem mamy. Na szczęście są na świecie chłopcy tacy jak Park, którym warto zaufać. Problem w tym, że ufność nie jest najmocniejszą stroną Eleonory. Przejmująca, gorzka historia o pierwszej miłości, która jest tratwą ratunkową dla nastolatki w tarapatach. Joanna Olech, autorka książek dla dzieci i młodzieży, publicystka *** Do licha! Odmłodniałam o dziesięć lat i zrównałam się wiekiem z bohaterami. Na jednym wdechu, ze łzami w oczach i z drżącym z niepokoju sercem czytałam, jakby jutra miało nie być. Precz z Romeo i Julią, nadchodzą Eleonora i Park! Agnieszka Baran, blogerka, zielonacytryna.blogspot.com"

Eleonora i Park od Rainbow Rowell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rainbow Rowell powoli zadomawia się na liście moich ulubionych autorów. A znajduje się na niej z Marquezem, Cortazarem i Hemingwayem, więc towarzystwo ma bardzo nobilitowane. Dlaczego tak bardzo lubię jej powieści? Gdyż są niepowtarzalne, są prawdziwe do bólu, trafiają prosto w serce i nigdy nie tracą na aktualności.

"Eleonora i Park" to najlepsza według mnie pozycja w dorobku autorki. Choć spotkałam się z opinią, że akurat u niej stopniowanie jest bardzo trudne. Dzieje się tak, ze względu na różnorodność prozy Rowell. Każda książka jest inna, skierowana do innego czytelnika, wzbudzająca różne emocje, ale zawsze bardzo mocna w swoim przekazie.

Myślę, że nie muszę szczegółowo przywoływać fabuły "Eleonory i Parka". To historia z gatunku new adult, ale powinna spodobać się każdemu czytelnikowi. Bohaterowie choć uczęszczają do liceum są niezwykle dojrzali, a ich emocje przedstawione są z perspektywy obiektywnego narratora, który ewidentnie ma swoją mądrość życiową.

Co tak bardzo porusza w tej powieści? Chyba jej zwyczajność. Ta historia mogłaby się wydarzać w każdej szkole, nie tylko w Ameryce, ale również u nas. I to jest mocno niepokojące. Wszak rodzina Eleonory to nic innego jak patologia, najbardziej krzywdząca tych, najmniej winnych. Przerażające w niej jest to, że pojawia się tuż obok rodzin tak normalnych, jak moja. Brak pomocy, brak reakcji, osamotnienie w swojej bezradności - to właśnie zapamiętałam. Ale z drugiej strony pamiętam też młodzieńczą radość z rzeczy niepozornych, czułość, która pokonuje wszelkie smutki, niepohamowaną chęć buntu. Wszystkie emocje, które opisuje Rowell są do bólu prawdziwe i zapadają w świadomości czytelnika.

Wątek miłosny jest fenomenalny. Rozgrywa się między nastolatkami, więc mogłoby się wydawać, że będzie naiwny. Ale tak na prawdę jest bardzo, ale to bardzo dojrzały. Opisany jest od samych początków - od niechęci, wrogości, zaciekawienia, poprzez fascynację, aż do miłości pełnej zaufania. Uczucie Eleonory i Parka jest takie, o jakim marzy każda romantyczna kobieta.

Wszystko to co napisałam powyżej nawet w niewielkim procencie nie opisuje tego jak "Eleonora i Park" jest dobrą i wartościową książką. Musicie po prostu uwierzyć mi na słowo, że warto po nią sięgnąć, albo nie wierzyć, ale i tak sprawdzić.

Ocena: 6/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć