Queen. Królewska historia
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 690)

Queen. Królewska historia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.99
wciąż za drogo?
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
35.00 zł
24.99 zł
28.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. „Królewska historia” Marka Blake’a to biblia fanów Queen i manifest pokolenia. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy Genesis próbowali pozyskać do swojego składu Rogera Taylora. Śmierć Mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej znaleziono ciało jego idola, Jimiego Hendrixa. Głęboka depresja Johna Deacona po stracie przyjaciela. Legendarna gitara Briana zbudowana domowym sposobem. Fascynacja zespołu scrabble’ami. Gdy Elton John usłyszał Bohemian Rhapsody, zapytał: „Czy wyście, k…, oszaleli?”.Mark Blake przez lata rozmawiał z trzema żyjącymi muzykami grupy, dotarł także do dziesiątków innych osób – zapomnianych basistów Queen czy szkolnych kolegów Freddiego. Po raz pierwszy możemy tak szczegółowo prześledzić bogatą karierę zespołu uwielbianego przez Michaela Jacksona i wiele innych gwiazd, przemianę nieśmiałego chłopca z Zanzibaru w najbardziej charyzmatyczną postać w historii rocka, a także późniejsze kariery pozostałych członków grupy.„Jeśli jesteś fanem Freddiego i jego zespołu, musisz przeczytać tę książkę. Drobiazgowość autora i liczba szczegółowo opisanych faktów zachwycają i sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Liczne cytaty i komentarze ubarwiają opowieść i dodają jej smaku” – Marek Piekarczyk„Książka jest pełna smakowitych anegdot. O wiele ważniejsze wydaje się jednak to, że autor naprawdę wnikliwie pokazuje w niej ewolucję zespołu, który zawsze był otwarty na przemiany zachodzące w muzyce popularnej. Dziś ta grupa to legenda. Bez wątpienia zasługująca na dociekliwość, której owocem jest właśnie «Queen. Królewska historia»” – Wiesław Weiss, redaktor naczelny magazynu „Teraz Rock”

Queen. Królewska historia od Mark Blake możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetne i zaskakujące wprowadzenie do piątego rozdziału Rozbroiło mnie totalnie ;)
  Według mnie zawiera się w nim cała istota zespołu queen....
  „Jakie są wasze sny i marzenia?
  John Deacon: „Mokre”.
  Brian May: „Żeby ludzie okazywali sobie więcej zrozumienia”.
  Roger Taylor: „Być bogatym, sławnym, szczęśliwym i popularnym”.
  Freddie Mercury: „Wciąż być tak boskim i wspaniałym”.
  Pozatym doskonale przedstawione porażki jak i sukcesy zespołu. Wszystko to co powinniśmy wiedzieć , o zespole Queen zawarte w jednej książce.

Warto zerknąć