ebook Skalpel
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 38153)

Skalpel
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.26
Audiobook - najniższa cena: 23.56
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
29.26 zł Lub 26.33 zł
33.00 zł
38.00 zł
38.00 zł
29.31 zł
29.55 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Upalne lato w Bostonie. Miastem wstrząsa seria szokujących zbrodni, w których bogaci mężczyźni są zmuszani do patrzenia, jak ktoś brutalnie znęca się nad ich żonami. A potem porywa je i zabija. Modus operandi wskazuje na jednego człowieka: seryjnego mordercę Warrena Hoyta, znanego jako Chirurg, tylko że ten… niedawno został aresztowany. Policja może tylko zakładać, że na wolności grasuje jego następca. Psychopata wzorujący się na metodach swojego szalonego mistrza.

Przynajmniej tak podejrzewa detektyw Jane Rizzoli. Zmuszona do kolejnej konfrontacji z zabójcą, który wstrząsnął jej życiem, jest zdeterminowana, by ostatecznie położyć kres destrukcyjnemu wpływowi Chirurga. Ale nie spodziewa się nagłego zainteresowania ze strony rządu Stanów Zjednoczonych. Ani spotkania z agentem specjalnym Gabrielem Deanem, który wie więcej, niż chce jej powiedzieć.

I przede wszystkim nie spodziewa się, że sama stanie się celem, gdy Chirurg nagle znajdzie się na wolności i dołączy do swojego tajemniczego wspólnika, pragnąc okrutnej zemsty…

Skalpel od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakże łatwo dajemy się zaskoczyć, kiedy niczego nie podejrzewamy.
Marzymy o czymś, a potem te marzenia prowadzą nas nie tam, gdzie chcieliśmy. [...]Ale kto ma marzenia, musi się pogodzić z nieprzewidzianymi konsekwencjami.
Mówi się nam, że całkowicie panujemy nad własnym postępowaniem, że każdy z nas ma wolną wolę, która wybiera drogę nierobienia krzywdy drugiemu człowiekowi. Ale naszym postępowaniem kieruje nie tylko moralność,lecz również biologia.
Ludzie szczęśliwi stają się samowystarczalni, oddychają innym powietrzem i podlegają innym siłom grawitacji
Andrew Capra – pierwszy zabójca – nie żyje. Został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, ale chirurg znów się pojawił. Tym razem był to Warren Hoyt. Lecz przecież Jane Rizzoli ujęła przestępcę i posłała go do więzienia, w którym spędzi resztę życia. Tymczasem badając sprawę tajemniczych zwłok, które nagle pojawiły się na bostońskiej ulicy, policjantka zostaje wezwana na inne miejsce zbrodni. To już wygląda jak koszmar. Znów pojawia się morderca kobiet. Sposób popełniania zbrodni wskazuje na to, że jest to znów seryjny zabójca. Na dodatek schemat zbrodni wskazuje, że może to być naśladowca “chirurga” czyli Warrena Hoyta.

Tak zaczyna się kolejny tom z serii przygód detektyw Jane Rizzoli. Jest to kolejna mrożąca krew w żyłach historia, którą trudno odłożyć w trakcie czytania. Wzorowo poprowadzona intryga, seryjny zabójca, ktorego prawdziwym celem jest właśnie tropiąca go policjantka. Każdy miłośnik thrillerów będzie usatysfakcjonowany. Podczas lektury tej książki nikt się nudzić nie będzie. Chociaż malkontent taki – jak ja – stwierdzić może, że prawdopodobieństwo znalezienia się nawet w dużym amerykańskim mieście w ciągu trzech lat trzech powiązanych ze sobą psychopatów, jest naprawdę niewielkie.

Oprócz wątku kryminalnego w powieści jest coś więcej. Autorka ciekawie ukazuje sytuację kobiety w typowo męskim dotychczas zawodzie policyjnym. Jane Rizzoli jest postacią wielowymiarową. Można ja polubić lub nie, ale nie jest to postać schematyczna. Pojawia się w powieści także wątek polityczny. Mamy do czynienia w powieści z zabójcą całkowicie anonimowym, ponieważ kiedyś tę anonimowość zapewniła mu CIA. Wraz z bohaterami powieści zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie powinny się kończyć możliwości i przywileje tajnych służb. W Stanach Zjednoczonych jest to jeden z istotnych problemów politycznych także teraz.

Podsumowując. Duży plus za ciekawą akcję i wartką narrację. Także za ciekawą i niejednoznaczną bohaterkę. Niewielki minus za pewną sztampowość i powtarzalność wątku kryminalnego. Mimo drobnych braków, książka warta polecenia.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka wciągająca aż do ostatniej strony, nieprzewidywalna fabuła, wartka akcja. Polecam 5/5

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/01/tess-gerritsen-skalpel.html

  Jane Rizzoli wpakowała „Chirurga” do więzienia!

  Gdy zostaje wezwana na miejsce zbrodni, wydaje się, że uporała się z traumą. Jest rzeczowa i kompetentna.
  Nagle otrzymuje jednak telefon, ktoś popełnia zbrodnie, które Jane powinna zobaczyć!
  Kobiety są gwałcone i zabijane na oczach swoich związanych partnerów. Później, sprawca zabija też mężczyzn będących świadkami tych zajść(mężów, kochanków) zabitych kobiet.
  W rozkładających się ciałach ofiar patolog, dr Maura Isles, odnajduje ślady świeżej spermy. Wygląda na to, że zabójca jest nekrofilem. Policja nazywa go „Hegemonem”.
  Okazuje się, że z ciała jednej z zabitych kobiet usunięto macicę. To daje pewność, że „Hegemon” i „Chirurg” współpracują!
  Tym bardziej, że Warren Hoyt ucieka z więzienia i poluje na Jane.
  Do sprawy włącza się FBI. Przystojny agent Gabriel Dean irytuje i intryguje Rizzoli. Zdecydowanie tych dwoje ma się ku sobie. W pewnym momencie, mężczyzna wyjeżdża bez słowa. Agentka Jane Rizzoli zdaje sobie sprawę, jak wiele faktów(również tych, istotnych dla śledztwa) przed nią ukrył. Jest tym bardzo rozczarowana.
  Gabriel Dean prosi by przyjechała do Waszyngtonu. Czy tam wyjaśnią sobie wszystkie niejasności i między nimi zawiąże się romans? Jane skrycie na to liczy. Czy jej nadzieje się spełnią?
  Gdy agentka wraca do Bostonu, znów wpada w kłopoty i staje oko w oko z „Chirurgiem” i jego wspólnikiem „Hegemonem”. Czy Jane wyjdzie z tego cało?

  Ogólnie jest to dobry kryminał.
  Jedynie wątek Maury Isles był jak dla mnie nieco epizodyczny. Mam nadzieję, że rozwinie się w kolejnych częściach serii.

Warto zerknąć