ebook Skalpel
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 38116)

Skalpel
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.60
Audiobook - najniższa cena: 32.58
28.00 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
19.60 zł Lub 17.64 zł
25.60 zł Lub 23.04 zł
32.00 zł
24.19 zł
25.58 zł
25.60 zł
27.20 zł
27.52 zł
28.00 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł 10 zł na konto
32.00 zł Lub 28.80 zł
Inne proponowane
Seria tajemniczych morderstw paraliżuje Boston. Okoliczności zbrodni wskazują na zabójcę, który odbywa karę dożywocia. Jane przypuszcza jednak, że w tym przypadku nie chodzi o zwykłe naśladownictwo…
 

Przed rokiem Jane Rizzoli doprowadziła do aresztowania psychopatycznego mordercy – „Chirurga” – który za cel obierał samotne kobiety. Teraz zostaje wezwana do niewielkiej miejscowości pod Bostonem, aby przyjrzeć się sprawie, która łudząco przypomina zbrodnie popełnione przez „Chirurga”. Domniemany sprawca morderstwa jest jednak pilnie strzeżony. Ale czy na pewno? Może kraty więzienia nie są tak mocne, by oprzeć się skalpelowi psychopaty? Okazuje się, że w ciągu roku „Chirurg” stał się postacią kultową. Jedni prowadzą badania nad jego psychiką, inni darzą go budzącym niepokój podziwem. Czy wśród tych drugich znalazł się ktoś, kto został jego uczniem?

Skalpel od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakże łatwo dajemy się zaskoczyć, kiedy niczego nie podejrzewamy.
Marzymy o czymś, a potem te marzenia prowadzą nas nie tam, gdzie chcieliśmy. [...]Ale kto ma marzenia, musi się pogodzić z nieprzewidzianymi konsekwencjami.
Mówi się nam, że całkowicie panujemy nad własnym postępowaniem, że każdy z nas ma wolną wolę, która wybiera drogę nierobienia krzywdy drugiemu człowiekowi. Ale naszym postępowaniem kieruje nie tylko moralność,lecz również biologia.
Ludzie szczęśliwi stają się samowystarczalni, oddychają innym powietrzem i podlegają innym siłom grawitacji
Andrew Capra – pierwszy zabójca – nie żyje. Został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, ale chirurg znów się pojawił. Tym razem był to Warren Hoyt. Lecz przecież Jane Rizzoli ujęła przestępcę i posłała go do więzienia, w którym spędzi resztę życia. Tymczasem badając sprawę tajemniczych zwłok, które nagle pojawiły się na bostońskiej ulicy, policjantka zostaje wezwana na inne miejsce zbrodni. To już wygląda jak koszmar. Znów pojawia się morderca kobiet. Sposób popełniania zbrodni wskazuje na to, że jest to znów seryjny zabójca. Na dodatek schemat zbrodni wskazuje, że może to być naśladowca “chirurga” czyli Warrena Hoyta.

Tak zaczyna się kolejny tom z serii przygód detektyw Jane Rizzoli. Jest to kolejna mrożąca krew w żyłach historia, którą trudno odłożyć w trakcie czytania. Wzorowo poprowadzona intryga, seryjny zabójca, ktorego prawdziwym celem jest właśnie tropiąca go policjantka. Każdy miłośnik thrillerów będzie usatysfakcjonowany. Podczas lektury tej książki nikt się nudzić nie będzie. Chociaż malkontent taki – jak ja – stwierdzić może, że prawdopodobieństwo znalezienia się nawet w dużym amerykańskim mieście w ciągu trzech lat trzech powiązanych ze sobą psychopatów, jest naprawdę niewielkie.

Oprócz wątku kryminalnego w powieści jest coś więcej. Autorka ciekawie ukazuje sytuację kobiety w typowo męskim dotychczas zawodzie policyjnym. Jane Rizzoli jest postacią wielowymiarową. Można ja polubić lub nie, ale nie jest to postać schematyczna. Pojawia się w powieści także wątek polityczny. Mamy do czynienia w powieści z zabójcą całkowicie anonimowym, ponieważ kiedyś tę anonimowość zapewniła mu CIA. Wraz z bohaterami powieści zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie powinny się kończyć możliwości i przywileje tajnych służb. W Stanach Zjednoczonych jest to jeden z istotnych problemów politycznych także teraz.

Podsumowując. Duży plus za ciekawą akcję i wartką narrację. Także za ciekawą i niejednoznaczną bohaterkę. Niewielki minus za pewną sztampowość i powtarzalność wątku kryminalnego. Mimo drobnych braków, książka warta polecenia.

Ocena: 3/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka wciągająca aż do ostatniej strony, nieprzewidywalna fabuła, wartka akcja. Polecam 5/5

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/01/tess-gerritsen-skalpel.html

  Jane Rizzoli wpakowała „Chirurga” do więzienia!

  Gdy zostaje wezwana na miejsce zbrodni, wydaje się, że uporała się z traumą. Jest rzeczowa i kompetentna.
  Nagle otrzymuje jednak telefon, ktoś popełnia zbrodnie, które Jane powinna zobaczyć!
  Kobiety są gwałcone i zabijane na oczach swoich związanych partnerów. Później, sprawca zabija też mężczyzn będących świadkami tych zajść(mężów, kochanków) zabitych kobiet.
  W rozkładających się ciałach ofiar patolog, dr Maura Isles, odnajduje ślady świeżej spermy. Wygląda na to, że zabójca jest nekrofilem. Policja nazywa go „Hegemonem”.
  Okazuje się, że z ciała jednej z zabitych kobiet usunięto macicę. To daje pewność, że „Hegemon” i „Chirurg” współpracują!
  Tym bardziej, że Warren Hoyt ucieka z więzienia i poluje na Jane.
  Do sprawy włącza się FBI. Przystojny agent Gabriel Dean irytuje i intryguje Rizzoli. Zdecydowanie tych dwoje ma się ku sobie. W pewnym momencie, mężczyzna wyjeżdża bez słowa. Agentka Jane Rizzoli zdaje sobie sprawę, jak wiele faktów(również tych, istotnych dla śledztwa) przed nią ukrył. Jest tym bardzo rozczarowana.
  Gabriel Dean prosi by przyjechała do Waszyngtonu. Czy tam wyjaśnią sobie wszystkie niejasności i między nimi zawiąże się romans? Jane skrycie na to liczy. Czy jej nadzieje się spełnią?
  Gdy agentka wraca do Bostonu, znów wpada w kłopoty i staje oko w oko z „Chirurgiem” i jego wspólnikiem „Hegemonem”. Czy Jane wyjdzie z tego cało?

  Ogólnie jest to dobry kryminał.
  Jedynie wątek Maury Isles był jak dla mnie nieco epizodyczny. Mam nadzieję, że rozwinie się w kolejnych częściach serii.

Warto zerknąć