Sekret spełnionego życia. Źródło wielkości, zdrowia i bogactwa
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 131) Ilość stron (szacowana): 248

Sekret spełnionego życia. Źródło wielkości, zdrowia i bogactwa
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 19.50
wciąż za drogo?
-9% 19.50 zł Lub 17.55 zł
39.00 zł
21.45 zł
21.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Studiuj tę książkę

Nie wyobrażaj sobie, że Twoje marzenia się spełniają. Żyj po prostu tak, jakby były już faktem. I z euforią obserwuj, jak wyrasta wokół Ciebie rzeczywistość ze snu. Twoje bogactwo, Twoje świetne zdrowie, awans, sukces i wszelkie powodzenie - to autentycznie istnieje. Musisz tylko tchnąć ducha w myśl.

Myśli, od których wszystko się zaczęło

Bez końca opracowujesz cudowną receptę na powodzenie, awans czy dobrą kondycję? Nie wiesz, gdzie ukryte jest źródło wielkości, zdrowia i bogactwa? Przestań szukać. Tak naprawdę we wszechświecie istnieje tylko jedna rzecz będąca sekretem spełnionego życia. Prawdziwy sekret jest tuż przed Tobą. Wystarczy, że poznasz myśli zawarte w tej książce, a zmienisz wszystko. A właściwie... zmienisz tylko jedną rzecz. Najważniejszą.

Czy wiesz, czym różni się człowiek bogaty od biednego? Sekretem tej odmienności jest... sposób myślenia! Możesz kreować rzeczy w myślach, a następnie odciskać myśl w bezkształtnej substancji i tworzyć... swój świat. Zyskasz wówczas dar realizacji ambicji i pragnień.

Wciąż zastanawiasz się, jak to możliwe? Zacznij studiować tę książkę. Ten klasyk literatury sukcesu z 1910 roku stał się inspiracją wszystkich późniejszych dzieł dotyczących prawa przyciągania oraz motywacji. Książka oparta jest na wiedzy naukowej. Monistyczna teoria wszechświata ?według której materia, umysł, świadomość i życie są przejawem jednej substancji ? jest obecnie powszechnie uznawana. Wszyscy ludzie zostali stworzeni z tej samej inteligentnej substancji, a więc wszyscy noszą w sobie te same podstawowe moce i możliwości. Nie wiadomo tylko, gdzie znajduje się granica psychicznych sił człowieka; nie wiadomo nawet, czy taka granica w ogóle istnieje.

Wielcy ludzie są zawsze więksi niż ich czyny. Uruchom sprawczą moc myśli!


Wallace D. Wattles (1860 - 1911) - amerykański pisarz nowej myśli, twórca klasyki gatunku literatury sukcesu. Twierdził, iż "posiadanie pieniędzy i własności jest rezultatem pewnego schematu postępowania; ci, którzy postępują w Pewien Sposób - celowo lub przez przypadek - stają się bogaci; natomiast ci, których działania odbiegają od tego Pewnego Sposobu, pozostają biedni bez względu na to, jak ciężko pracują i jak bardzo są uzdolnieni. Jest prawem naturalnym, że podobne przyczyny zawsze wywołują podobne skutki, dlatego każdy mężczyzna lub kobieta, którzy nauczą się działać w pewien odpowiedni sposób, staną się nieodmiennie bogatymi".

Sekret spełnionego życia. Źródło wielkości, zdrowia i bogactwa od Wallace D. Wattles możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ludzie od wieków szukają recepty na wieczne życie, szczęśliwą miłość, na to, jak być bogatym lub cieszyć się zdrowiem, nawet w sędziwym wieku. Tworzą eliksiry, zaklęcia, naukowe formuły, szukają magicznych przedmiotów lub czekają na cud, tymczasem moc, potrzebna do tego, by osiągnąć to wszystko jest w nas – twierdzi Wallace D. Wattles, a ja – podobnie jak tysiące ludzi na całym świecie – się z nim zgadzam.

„Sekret spełnionego życia” to zbiór trzech publikacji z 1910 i 1911 roku. Może się to wydać zaskakujące, ale większość treści, zawartych w tych tekstach, jest wciąż aktualna. Najważniejszym przesłaniem Wattlesa wydaje się być to, że to my sami, poprzez odpowiedni sposób myślenia i postępowania, kształtujemy nasze życie. Siłę sprawczą mają bowiem nasze myśli. Zasada jest prosta – otrzymujemy to, o czym myślimy. Jeśli skupiamy się na niedostatku – nie mamy szansy na dobrobyt, jeśli myślimy o chorobie – nie będziemy zdrowi itd.

Wattles nie neguje postępu cywilizacyjnego – uważa, że człowiek ma prawo, a nawet powinien korzystać z osiągnięć myśli technicznej, by móc w pełni korzystać z życia. Jednocześnie podkreśla, że szkodliwe jest uczestnictwo w tzw. „wyścigu szczurów”. Rywalizację uważa autor „Sekretu spełnionego życia” za coś złego. W oparciu o rywalizację nie należy budować poczucia spełnienia, jedynie szacunek dla drugiego człowieka i innych przekonań, a przede wszystkim skupienie się na własnym życiu, może stanowić bazę dla sukcesu.

To, co może sprawić problem współczesnemu odbiorcy, to język, jakim została napisana ta książka. Może, ale wcale nie musi. Zaledwie dwa rozdziały zajęło mi przyzwyczajenie się do specyficznego stylu. Wspominałam już, że zawarte w książce treści są wciąż aktualne, dodam więc tylko, że chwilami zupełnie zapominałam o tym, że czytam teksty powstałe na początku XX wieku (a przynajmniej wówczas wydane).

Nie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Wymaga zaangażowania i skupienia, jeśli więc szukacie czegoś, przy czym moglibyście odpocząć – nie polecam. Jeśli jednak jesteście gotowi na przyjęcie wiedzy, która może zmienić wasz sposób myślenia – ta książka jest dla was. Wystarczy nieco cierpliwości. Przy okazji – polecam też, jak zawsze, podejście krytyczne. Warto wybrać to, co dla was najlepsze. Wallace D. Wattles, choćby był jednym z najmądrzejszych ludzi, jacy chodzili po ziemi, monopolu na szczęście, zdrowie i bogactwo nie miał.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć