ebook Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 292)

Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.78
-40% 27.78 zł Lub 25.00 zł
46.90 zł
39.36 zł
39.87 zł
46.90 zł

Monografia wybitnego historyka ukazująca toczącą się od ponad pięciu wieków walkę europejskich państw o hegemonię na kontynencie. Wnikliwy i ze wszech miar aktualny ogląd historii Starego Lądu.

Na przestrzeni wieków ludzkość była świadkiem powstania i upadku wielu ogromnych tworów politycznych. Rozległe imperia, królestwa i republiki wydają się normą. Tymczasem Europa – nawet u szczytu swojej potęgi – pozostawała chaotyczna i podzielona, często na maleńkie kawałki, zaś każda dotychczasowa próba zjednoczenia kontynentu kończyła się niepowodzeniem.
Monumentalna książka Brendana Simmsa przedstawia ponad pięć wieków europejskiej historii. Jest to opowieść o tym, jak w warunkach nieustającej rywalizacji, ekspansji na cały świat i zmagań z państwami na poły ościennymi (Rosją, Turcją, ale też Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi) europejskie kraje toczyły walkę o hegemonię na kontynencie.
Książka ta nie mogła się ukazać w lepszym momencie – przyszłość Europy wydaje się niepokojąco nieprzewidywalna.

„«Taniec mocarstw” to więcej niż świetne wprowadzenie do historii Europy. To wielkie osiągnięcie w interpretacji dziejów kontynentu»” – Norman Davies

„Monumentalne dzieło napisane przez utalentowanego historyka, którego erudycja odnawia dumną tradycję historii geopolityki, a wrażliwość moralna przypomina nam, że wybory dokonywane dziś w Berlinie czy Londynie mogą być decydujące nie tylko dla losu Europy, lecz również dla przyszłości całego świata” – Timothy Synder

Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku od Brendan Simms możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć