ebook Gra anioła
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 7051)

Gra anioła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Muza
E-book - najniższa cena: 19.13
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
19.13 zł
25.50 zł
25.52 zł
26.80 zł
27.12 zł
27.43 zł
29.00 zł
31.89 zł
31.90 zł
Inne proponowane

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej. Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, by obdarować niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści

Gra anioła od Carlos Ruiz Zafon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zawiść jest religią przeciętniaków.
Jedyne, czego nauczył się na wojnie, to zabijać innych, podobnych sobie, zanim oni zabiją jego, zawsze w imię chwalebnych i pustych idei, tym bardziej absurdalnych i podłych, im bliżej było pole walki.
Starość jest wodą na młyn łatwowierności. Kiedy śmierć stuka do drzwi, sceptycyzm wyskakuje przez okno. Wystarczy mały zawalik, a człowiek gotów jest uwierzyć nawet w Czerwonego Kapturka.
Poezję pisze się łzami, powieść krwią, a historię rozczarowaniem.
Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłek do krzesła i zacznie się pocić. Wybierz jakiś temat, jakąś ideę i zacznij wyżymać mózg, aż cię rozboli. Na tym polega natchnienie.
Milczenie jest potrzebne tylko wtedy, kiedy nie ma się nic ważnego do powiedzenia. Milczenie sprawia, że nawet głupcy przez chwilę zdają się mędrcami.
Dobre słowo jest łatwą przysługą niewymagającą ani krzty poświęcenia, a czasem wartą więcej niż prawdziwy dobry uczynek.
Czasami w trudnych sytuacjach, można pomylić współczucie z miłością.
Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, że nie znają ludzi.
Ilekroć znalazłem się w Barcelonie, spacerując uliczkami starych dzielnic miasta, dotykając ścian domów, pamiętających kręte losy miasta, szczególnie w pozaturystycznych rejonach Ravalu lub Gothico, gdzie panuje cisza, miałem wrażenie że widzę ślady dawnych mieszkańców tych dzielnic. Podobnie niepokojącą, tajemniczą atmosferę potrafi wyczarować w swej powieści Gra anioła Carlos Ruiz Zafón.

Młody wyrobnik dziennikarskiego rzemiosła David Martin, za sprawą pochodzącego z zamożnej rodziny kolegi otrzymuje literackie zlecenia, które poprawiają jego materialny status. Pisze powieści o fabule kryminalno-romansowej pod pseudonimem. Jednak wkrótce potem otrzymuje zlecenie znacznie bardziej tajemnicze. Ma napisać wyjątkową i szczególną książkę. Jego zleceniodawca płaci bardzo hojnie, ale też budzi dreszcz niepokoju.

Podobnie jak w powieści Cień wiatru pojawiają się tu tajemnice i dramaty ludzi. Autor sugestywnie buduje atmosferę tajemniczości i grozy, celowo nawiązując do konstrukcji powieści gotyckiej. Czytelnicy poprzedniej powieści znajdą tu ponownie rodzinę księgarzy Sempere. Jednak pojawi się tu dziadek i ojciec Daniela. Gra anioła rozpoczyna się bowiem w latach dwudziestych.

Powoli stajemy się świadkami, jak zasadnicze wątki obu powieści splatają się, wypełniają i żyją. Z niecierpliwością więc czekamy, aż Carlos Ruiz Zafón wyciągnie kolejną powieść z Cmentarza Zapomnianych Książek.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetnia napisana, wciągająca powieść przenosząca nas na ulice mrocznej Barcelony. Czyta się z zapartym tchem, trudno się od niej oderwać. Choć jest to seria z "Cmentarza Zapomnianych Książek", powieści nie trzeba czytać po kolei, ponieważ łączą je te same postaci i miejsca, ale nie są związane chronologicznie ani przyczynowo-skutkowo.

  • Awatar

    Zaglądając na strony Gry anioła, za sprawą magii, która nie jest nigdy obca autorowi, przenosimy się na uliczki Barcelony z początku dwudziestego wieku. Dzięki tej magii, będziemy mogli ponownie przemierzać wąskie i kręte uliczki, pomiędzy regałami zapełnionymi woluminami, na Cmentarzu Zapomnianych Książek. Towarzysząc bohaterowi powieści, pisarzowi Davidowi Martinowi, przeżyjemy kolejną, wielką przygodę, która na długi czas, pozostanie w naszej pamięci. Pozostanie w pamięci tym bardziej, że będzie zmuszała do zastanowienia nad postacią samego bohatera jak i tajemniczego wydawcy Andreasa Corelliego. To takie historie kochamy i sami chcielibyśmy w nich uczestniczyć.

Warto zerknąć