Gra anioła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.88 / 5.00
liczba ocen: 7047
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.93 zł
31.89 zł
31.90 złpremium: 19.14 zł
31.90 zł
Pozostałe księgarnie
26.48 zł
26.68 zł
26.76 zł
27.75 zł
29.00 zł
30.30 zł
31.89 zł
Opis:

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej. Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarza Zapomnianych Książek, by obdarować niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści

CYTATY:
Zawiść jest religią przeciętniaków.
Jedyne, czego nauczył się na wojnie, to zabijać innych, podobnych sobie, zanim oni zabiją jego, zawsze w imię chwalebnych i pustych idei, tym bardziej absurdalnych i podłych, im bliżej było pole walki.
[...] dzisiejszy czytelnik gustuje w słodkich zakończeniach, w których tryumf odnosi siła człowieczeństwa i tym podobne głupstwa.
- Źle pan wygląda - zawyrokował.
- Niestrawność - odparłem.
- A co panu zaszkodziło?
- Życie.
Starość jest wodą na młyn łatwowierności. Kiedy śmierć stuka do drzwi, sceptycyzm wyskakuje przez okno. Wystarczy mały zawalik, a człowiek gotów jest uwierzyć nawet w Czerwonego Kapturka.
Poezję pisze się łzami, powieść krwią, a historię rozczarowaniem.
Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłek do krzesła i zacznie się pocić. Wybierz jakiś temat, jakąś ideę i zacznij wyżymać mózg, aż cię rozboli. Na tym polega natchnienie.
Milczenie jest potrzebne tylko wtedy, kiedy nie ma się nic ważnego do powiedzenia. Milczenie sprawia, że nawet głupcy przez chwilę zdają się mędrcami.
(…) książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą.
Dobre słowo jest łatwą przysługą niewymagającą ani krzty poświęcenia, a czasem wartą więcej niż prawdziwy dobry uczynek.
Czasami w trudnych sytuacjach, można pomylić współczucie z miłością.
Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, że nie znają ludzi.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetnia napisana, wciągająca powieść przenosząca nas na ulice mrocznej Barcelony. Czyta się z zapartym tchem, trudno się od niej oderwać. Choć jest to seria z "Cmentarza Zapomnianych Książek", powieści nie trzeba czytać po kolei, ponieważ łączą je te same postaci i miejsca, ale nie są związane chronologicznie ani przyczynowo-skutkowo.

  • Awatar

    Zaglądając na strony Gry anioła, za sprawą magii, która nie jest nigdy obca autorowi, przenosimy się na uliczki Barcelony z początku dwudziestego wieku. Dzięki tej magii, będziemy mogli ponownie przemierzać wąskie i kręte uliczki, pomiędzy regałami zapełnionymi woluminami, na Cmentarzu Zapomnianych Książek. Towarzysząc bohaterowi powieści, pisarzowi Davidowi Martinowi, przeżyjemy kolejną, wielką przygodę, która na długi czas, pozostanie w naszej pamięci. Pozostanie w pamięci tym bardziej, że będzie zmuszała do zastanowienia nad postacią samego bohatera jak i tajemniczego wydawcy Andreasa Corelliego. To takie historie kochamy i sami chcielibyśmy w nich uczestniczyć.

Inne proponowane
Warto zerknąć