Więzień nieba
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.98 / 5.00
liczba ocen: 31068
cena polecana: 26.68
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
26.68 zł
27.12 zł
31.89 zł
31.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.52 zł
26.76 zł
27.52 zł
29.00 zł
31.89 zł
Opis:

Rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater Cienia wiatru, wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha

CYTATY:
Wariatem jest ten, kto ma się za całkowicie normalnego, a za nienormalnych uważa całą resztę.
(…) przeznaczenie nie puka do drzwi naszego domu. Trzeba za nim ruszyć, wyjść mu na spotkanie.
Mężczyźni tak mają, są jak geranium: kiedy wygląda na to, że nadają się już tylko do wyrzucenia, nagle odżywają.
(…) jedyny przyzwoity obyczaj, którego należy bronić stanowczo, to obyczaj czytania, podczas gdy reszta jest kwestią sumienia każdego z osobna (…).
(…) człowiek w pewnym wieku zaczyna sądzić, że nic w cyrku tego świata już nie zdoła go zaskoczyć.
Człowiek czasem ma już dość uciekania. Świat staje się bardzo mały, kiedy nie masz się gdzie podziać.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Po zakończonej lekturze "Więźnia Nieba", nie jestem w stanie uwierzyć, że powieść ta została napisana przez tego samego człowieka, który stworzył "Cień Wiatru". Wspominając historie zawarte na kartach wcześniejszych, "dorosłych" powieści Carlosa Ruiza Zafoan, teraz kiedy zamknąłem ostatnią stronę książki, czuję się jakby oszukany, jakbym był na pokazach magicznych dwóch zupełnie innych sztukmistrzów. Ten pierwszy oczarował mnie swoją sztuką, prezentując wspaniały numer, który zaparł mi dech w piersi i po zobaczeniu, którego długo biłem brawo a jeszcze dłużej wzdychałem. Zaś ten drugi, jakby dopiero co uczący się trudnej sztuki iluzji, wyciągnął z cylindra zdechłego królika, i oczekiwał iż wszyscy będą zachwyceni jego pokazem. A zachwycać się niestety nie było czym.
    "Więzień Nieba" to przeciętna opowiastka, napisana prostym acz barwnym językiem. Cieszy w niej to, że czyta się ją błyskawicznie. I tak, jak szybko się ją przeczytało, tak szybko się o niej zapomni.

    Ocena: 3,5/6

Inne proponowane
Warto zerknąć