ebook Anatomia kłamstwa
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 2373) Ilość stron (szacowana): 304

Anatomia kłamstwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.99
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
25.53 zł
17.99 zł
21.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Pozbyć się fałszywych przyjaciół z grona Twoich znajomych? Zdemaskować osobę, która oczernia Cię w pracy? Skorzystaj z tajnej wiedzy operacyjnej CIA.

Poradnik, z którym wytropisz zdradę, nielojalność, oszczerstwo, plotki. Trzech byłych agentów CIA, najwybitniejszych na świecie specjalistów w dziedzinie demaskowania fałszu, opisuje metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw. Na przykładzie oszustw wszech czasów i przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata prowadzonych przez amerykański wywiad pokazuje, jak obronić się przed matactwami i manipulacją.
Wiedza zawarta w „Anatomii kłamstwa” odmieni Twoje życie, okaże się przydatna w każdej sytuacji, w której się znajdziesz. Poradnik Philipa Houstona, Michaela Floyda, Susan Carnicero i Dona Tennanta nauczy Cię, jak zdemaskować kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu.

„Kłamstwo nie jest zaprzeczeniem prawdy. Ono doskonale się w nią przebiera. Autorzy książki najpierw pokazują nam nasze skłonności do unikania konfrontacji z kłamstwem, a następnie dostarczają zestaw doskonale opracowanych narzędzi wydobywania kłamstwa w procesie komunikacji. Książka cenna, ważna, zaskakująca” – dr Joanna Heidtman, psycholog, konsultant i trener biznesu

„Z największym przekonaniem rekomenduję tę pracę wszystkim, którzy chcą podnieść swój poziom inteligencji społecznej i łatwiej wykryć kłamstwa w kontaktach w rzeczywistości realnej i wirtualnej” – prof. dr hab. Zbigniew Nęcki

„... badania psychologiczne wskazują, że każdy z nas – a więc także nasi partnerzy, dzieci, współpracownicy, życzliwa sąsiadka i miły pan w sklepie – kłamie kilka do kilkunastu razy dziennie! Warto więc poznać całą prawdę o anatomii kłamstwa, jego wykrywaniu i… ukrywaniu. Owocnej lektury!” – Jacek Santorski, psycholog biznesu

Anatomia kłamstwa od Susan Carnicero, Michael Floyd, Philip Houston, Don Tennant możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo ciekawa, ogólnie polecam każdemu.

 • Awatar

  Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
  facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts
  ZAPRASZAM :)

  Z kłamstwem spotykamy się na co dzień. Wszyscy bez wyjątku. Czy jesteśmy w pracy, czy w szkole, czy oglądamy wypociny polityków. Dosłownie wszędzie. Trójka byłych agentów CIA opracowała model działania pomagający w wykryciu wielu kłamstw. Model okazał się sukcesem, więc nadeszła pora podzielić się techniką z resztą świata. Sam pomysł na książkę Anatomia Kłamstwa bardzo mnie zaintrygował i z wielką ochotą zabrałem się za lekturę.

  Jak wygląda kłamstwo? Chyba każdy potrafi z głowy podać parę przykładów jak zachowuje się osoba nie mówiąca prawdy. Rozbiegany wzrok, kręcenie się na fotelu, długie pauzy w odpowiedziach na pytania, odwracanie uwagi nieistotnymi faktami, i tak dalej i tak dalej. Nawet jeśli ewidentnie wiemy, że ktoś kłamie to wcale nie oznacza, że po wytknięciu nieścisłości opowie nam wszystko zgodnie z prawdą.
  Autorzy za sprawą opracowanego przez nich modelu chcą pokazać nam jak poprowadzić rozmowę, aby wydobyć interesujące nas informacje. I nie, nie musimy pracować w policji, ABW, CBA, FBI, NSA... Wystarczy, że nasze dziecko będzie ukrywało jakieś fakty co do szkoły lub ostatnich wybryków. Model jest tak przemyślany, aby pasował niezależnie od wagi kłamstwa.

  Mam pewien problem z Anatomią Kłamstwa. Część materiału jaki przedstawiają autorzy jest dobrze znana osobom, które liznęły trochę psychologii na studiach. Tak jest w moim przypadku. Postawy, zachowania, a nawet podobne przykłady przewinęły się na zajęciach. Nie mogę krytykować za to, że niektóre stwierdzenia i taktyki znałem wcześniej, ale muszę o tym wspomnieć, bo ewidentnie wpływa to na odbiór całości.
  Czy wykładowcy znali ten model? Nie wiem. Czy materiały na zajęcia pochodziły z prac któregoś z autorów? Nie mam pojęcia. Wiecie, studia. Studentom nie zawsze chodzi i chłonięcie wiedzy ;)

  Mnóstwo czytelników, dla których będzie to pierwsze spotkanie z analizą kłamliwych zachowań otworzy szeroko oczy już po pierwszych rozdziałach. Czytając szczegóły w podanych przykładach zaczynamy przypominać sobie wiele wydarzeń z życia. Analiza takich właśnie wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości uświadomi nam, że wiele konfrontacji można było rozegrać inaczej, dużo bardziej efektywnie, a przy tym dużo mniej nerwowo czy agresywnie. Pracując w wielkiej firmie co dzień spotykam się z sytuacjami, gdzie dwie "sprzeczne prawdy" muszą być rozstrzygnięte na korzyść jednej lub drugiej strony. Nauka odpowiedniego formułowania pytań może zdecydowanie poprawić rezultat takich zdarzeń, a w dalszej perspektywie pozytywnie wpłynąć na pewność siebie i asertywność.

  Najbardziej jednak urzekły mnie przykłady kłamstw, o których głośno było w mediach. Jest O.J. Simpson i jego pokręcona historia. Autorzy skupiali się tutaj na analizie przesłuchania aresztowanego Simpsona. Świetny rozdział ze świetną analizą.
  Prawdziwa perełka fragment przygody Anthony'ego Weinera - amerykańskiego Kongresmena, który całkiem niedawno był bohaterem skandalu z tak zwanym sextingiem w roli głównej (wysyłał erotyczne zdjęcia młodym dziewczynom na twitterze). Jak możecie zobaczyć na YT (https://www.youtube.com/watch?v=9rnxmjYoeUI) Weiner kompletnie popłynął starając się udzielać odpowiedzi dociekliwym dziennikarzom. Autorzy analizują cały wywiad z dokładnym wypunktowaniem wszystkich kłamliwych zachować bohatera skandalu. Jest to aż zbyt idealny przykład zakłamania polityków. Mało kto potrafi przyjąć tak zdecydowaną postawę podczas wygłaszania całego morza głupot.

  Anatomia Kłamstwa spełnia założone przez autorów zadanie. Lektura naprawdę pomaga wytropić szeroko pojęte kłamstwo. Może nikt od razu nie stanie się detektywem, ale nie taki jest cel. Książka napakowana jest wieloma różnorodnymi przykładami, co pokazuje, że opracowany przez autorów model sprawdza się przy każdym rodzaju kłamstwa. Brakuje troszkę szczegółów z pracy w CIA lecz z uwagi na to, że byli agenci posługują się prawdziwymi nazwiskami obowiązuje ich tajemnica. A nikt nie chciałby być w położeniu Snowdena. Warto? Warto! Tym bardziej, że na końcu mamy dość ciekawy poradnik pomagający radzić sobie między innymi kombinującymi coś dziećmi, a także niewiernymi partnerami.

 • Awatar

  Zaciekawiła mnie od pierwszego fragmentu historia o wieloletnim , tajnym informatorze CIA,
  Który zapytany o współpracę ze złymi ludźmi zaczął nerwowo wiercić się na krześle po czym zapytał czy może się pomodlić. Czy kłamał ? Niebanalna książka , zdecydowanie przypadła mi do gustu :))


Warto zerknąć