Zwodniczy punkt
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 499117)

Zwodniczy punkt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.90
Audiobook - najniższa cena: 16.90
wciąż za drogo?
30.00 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
-42% 28.90 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
50.00 zł Lub 45.00 zł
39.96 zł
50.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rasowe political fiction Dana Browna – autora słynnego „Kodu Leonarda da Vinci”. Najnowszy satelita NASA wykrywa niezwykły obiekt w lodowcach Arktyki, to prawdopodobnie meteoryt ze śladami życia pozaziemskiego. Biały Dom przygotowuje się do poinformowania o odkryciu światowej opinii publicznej. Stanowiłoby ono sensację na miarę lądowania człowieka na Księżycu i zapewniło urzędującemu prezydentowi USA reelekcję. Wkrótce jednak okazuje się, że jest to perfekcyjnie przygotowana mistyfikacja. Kto za nią stoi i jaki jest cel tego wyrafinowanego spisku?

W celu zbadania meteorytu i stwierdzenia jego autentyczności na Arktykę udaje się grupa naukowców. Na osobiste polecenie prezydenta dołącza do niej Rachel Sexton, analityk wywiadu, by przygotować opis znaleziska dla Białego Domu. Towarzyszy jej Michael Tolland, światowej klasy oceanograf.

Wkrótce okazuje się, że rzekome odkrycie to precyzyjnie przygotowana mistyfikacja. Człowiek, który za nią stoi, zrobi wszystko, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Rachel i Michael muszą uciekać, tropieni przez bezlitosnych komandosów-zabójców. Próbują ostrzec prezydenta i ustalić, kto kryje się za misterną intrygą, zwodniczym punktem na kreślonej przez nich mapie spisku...

O e-booku Zwodniczy punkt blogerzy napisali: 

Dan Brown doskonale potrafi dawkować emocje, które z każdą stroną nabierają na sile, wręcz pozaziemskiej. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Zwodniczy punkt od Dan Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy, kto twierdzi, że władza nie uzależnia, nigdy naprawdę jej nie sprawował.
Nie ma czegoś takiego jak substytut prawdy.
Niedostateczna wiedza bywa groźniejsza od braku wiedzy.
Zwodniczy punkt to kolejna książka, którą Dan Brown nie zawodzi. Potwierdza swój kunszt tworzenia wciągających, zagadkowych historii, które mocno trafiają do naszej wyobraźni. To książka jakże inna od wcześniejszych, do których autor nas przyzwyczaił. Nie znajdziemy tutaj tajemnych kodów, lecz będziemy świadkami polityki na najwyższym światowym poziomie. To, że Brown odszedł od znanej konwencji rodem z historii z Robertem Langdonem oznacza, że autor ma nam do zaoferowania również coś innego. Coś równie doskonałego. Pisarz nie bazuje tym samym na utartych schematach, które zapewniły mu popularność, lecz pokazuje, że potrafi odnaleźć się w jakże innych historiach.

Biały Dom stoi przed ukazaniem informacji o odkryciu NASA. Satelita odkrył tajemniczy obiekt w lodowcach Arktyki. Znalezisko świadczy o istnieniu życia pozaziemskiego. Taki news może zapewnić obecnemu prezydentowi kolejną kadencję. Dlatego też na Arktykę wysłana zostaje specjalna grupa naukowców. Ma ona zbadać meteoryt. Rachel Sexton – pracownik wywiadu, Michael Tolland – oceanograf, wchodzą w skład tej ekipy. Jak się okazuje owe odkrycie, było… mistyfikacją, mającą na celu wprowadzić biuro prezydenta w błąd. Michael i Rachel znaleźli się w potrzasku – tropieni są przez komandosów. Jaki jest tego cel? Kto stoi za tym planem? Jaką cenę zapłaci urzędujący prezydent?

Zwodniczy punkt trzyma w permanentnym napięciu. Nie pozwala zatrzymać się w miejscu, gdyż splot wydarzeń popycha nas do kolejnych stron, które dzięki stylowi Dana Browna wręcz przesuwają się same. To, co jest charakterystyczne w twórczości amerykańskiego pisarza powieści sensacyjnych, to krótkie rozdziały. To sprawia, że poznawana historia jest jak kadry filmowe, jak klatka fotograficzna rejestrująca w naszej wyobraźni to, co w mistrzowskim stylu zapisał Dan Brown.

Zwodniczy punkt Was nie zawiedzie, lecz powiedzie do historii, której nie zapomnicie. Ona będzie długo żyła w Waszej pamięci. Dan Brown doskonale potrafi dawkować emocje, które z każdą stroną nabierają na sile, wręcz pozaziemskiej. Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wartka akcja, dużo ciekawostek - Brown jest mistrzem w tego typu książkach.

Warto zerknąć