ebook Radio Armageddon
3.39 / 5.00 (liczba ocen: 190)

Radio Armageddon
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 18.45
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.90 zł
21.23 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.93 zł
24.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Zmienione przez autora wydanie kultowej już powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, gdy każdy gest sprzeciwu zamienia się w towar, a każde wypowiedziane słowo staje się hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli („Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic” – cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

Radio Armageddon od Jakub Żulczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie jest jak gra wideo, bez szans na wygraną.
A czasami, czasami rzeczy, których bardzo chciałeś, przychodzą dopiero wtedy, gdy modlisz się o to, aby już nie przychodziły.
Umrzesz. Więc nie masz nic do stracenia.
Jeśli coś zrobiłeś, musisz wziąć za to odpowiedzialność i ciągnąć to dalej.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kim jesteśmy?

  My, młodzi ludzie, mówiący o wolności, będący ofiarami smartphonów, Internetu, telewizji. Noszący oryginalne glany, oryginalne AirMaxy, buntownicy XXI wieku, na co dzień grzecznie idący do szkoły, potulnie siedzący w ławkach, jedząc zakupione w supermarketach produkty. My, młodzi ludzie, mówimy o wolności, nieświadomi tego, że konsumpcjonizm pożera nas, wżera nam się w mózgi jak wielki robak. Robak pozostawiający dziury, których nie idzie zapełnić. Ale przecież jesteśmy oryginalni, tacy wyjątkowi i wspaniali, niepowtarzalni.

  Cieszę się, że trafiłam na książkę pana Żulczyka. Podjął temat, który męczył mnie już od dawna, poniekąd przerażał, bo codziennie w komunikacji miejskiej widzę, jak bardzo jesteśmy samotni, jak bardzo szukamy swojego „ja” i ono wciąż nam gdzieś ucieka; jak często sięgamy po coś, co nam pozwoli poczuć, że jednak żyjemy.

  To książka brudna, dotykająca tego, czego się na co dzień boimy, nie chcemy tego widzieć, a co jest, co nas wszystkich otacza, co sprawia, że zdajemy się żyć na pozór bezpiecznie, w zgodzie z sobą. Ale czasami coś wybucha, pęka, a my krzyczymy, chcemy się uwolnić… a potem się okazuje, że to błędne koło, że zawsze ktoś będzie wyżej, kto będzie mówił nam, co mamy robić.

  Polecam, ale zaznaczam, że to nie jest lektura dla każdego.

Warto zerknąć