ebook Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 3558)

Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
29.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
33.20 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.90 zł
27.97 zł
26.84 zł
27.04 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (11)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii – tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy całego pokolenia Polaków i tej małej, ale wcale nie mniej ważnej – historii rodziny, wyznaczanej życiem kolejnych pokoleń. Pojawienie się w niej dwóch dziewczynek otworzy jej kolejny rozdział.

Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Popularna i ceniona pisarka, która swoje niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęto realizację serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie TVP zostały wyemitowane już dwie 13-odcinkowe serie, a kolejną, trzecią, widzowie będą mogli obejrzeć wiosną 2021 roku. Prócz Stulecia Winnych spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły, trylogia Alicja w krainie czasów, kryminał Ostatnia chowa klucz, książka Tam, gdzie urodził się Orfeusz oraz wciągające powieści Lot nisko nad ziemią, Coraz mniej olśnień i Lady M. (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pamiętaj, przeżyją tylko ci, którzy będą walczyć.
Jeśli ktoś szczęścia dla siebie nie pragnie, rozsiewa wokoło siebie smutek i rozgoryczenie.
Wojna przemawia do ludzi wieloma językami, ale zawsze jest to głos bestii.
Ten, który wątpi, musi bardzo wierzyć.
Wojna przemawia do ludzi wieloma językami, ale zawsze jest to głos bestii.
Ten, który wątpi, musi bardzo wierzyć.
Do Brwinowa wracamy już w trakcie okupacji niemieckiej. Mimo zagrożenia niemieckim okupantem wieś jest wciąż bardziej bezpieczna od miasta. Anna stara się podołać sytuacji, w jakiej znalazła się jej rodzina.

Mimo tragicznych wydarzeń, wojennej pożogi i okupacyjnego okrucieństwa na pierwszy plan drugiego tomu wysuwa się miłość. Miłość nagła, niespodziewana, jeszcze bardziej skomplikowana, nieustraszona. Po latach cierpień i zawirowań Ania odnajduje spokój u boku prawego i dobrego człowieka, który akceptuje ją samą, jej przeszłość oraz rodzinę. Jednak minione lata nie dają wrażliwej bliźniaczce o sobie zapomnieć, musi walczyć z ogromną determinacją o spokój dla swojej rodziny. Wydaje się, że cel został osiągnięty, ale demony zostały uśpione tylko na chwilę…

Po raz kolejny Ałbena Grabowska zachwyca swoją powieścią. Urzeka tak bardzo, że chciałoby się natychmiast sięgnąć po ostatni trzeci to sagi, ale niestety trzeba poczekać jeszcze chwilę, by znowu odwiedzić ciepły dom Winnych.

Ocena: 6/6.
©Domowa Księgarnia
Kilka słów napisanych na gorąco w trakcie lektury nie zmieniły mojego spojrzenia na Stulecie Winnych już po jej zakończeniu, a wręcz pogłębiły i wzmocniły moje odczucia. Czytając część pierwszą rodzinnej sagi Winnych, już wtedy miałem wrażenie, że za sprawą autorki spotka nas coś miłego, coś dobrego, coś jedynego w swoim rodzaju. Tak, jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie, tak również teraz historia pisze trudne i skomplikowane losy Winnych, rodziny, która z biegiem lat bardzo się rozrosła. Tutaj Mania i Ania biorą ciężar opowieści na swoje barki, tutaj ponownie na świat przychodzą bliźniaczki narodzone w chwili ciężkiej próby, kiedy Polska ponownie grabiona jest przez jednych, jak też drugich. Złych Niemców i jeszcze gorszych Ruskich, jak to swego czasu ująłem.
Wybuch wojny sprawia, że Winni, choć niewinni tego, co dzieje się wokół nich walczą wszędzie tam, gdzie rzuci ich los, Kasia i Basia dorastają pod okiem mamy, cioci, ale też przy wsparciu dziadka Stanisława i prababci Broni. Bo to ona przez lata była opoką, na której ród Winnych rósł w siłę i starał się żyć w jedności. Nie bez znaczenia jest też pojawienie się małej Ewy, Michała, Ryszarda i wielu innych zupełnie nowych postaci. (…)

Cała recenzja na blogu: Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Ocena: 6/6
©Żółta karteczka
Po przeczytaniu drugiej części Stulecia Winnych, a przed napisaniem o moich wrażeniach "odkryłam" dwie rzeczy. Pierwsza, to taka ciekawostka (dla mnie przynajmniej), mówiąca o tym, że pani Ałbena Grabowska mieszka w Brwinie, a druga, według mnie bardzo przydatna, że na końcu trzeciej (!) części cyklu znajduje się drzewo genealogiczne rodziny Bronisławy i Antoniego oraz ich syna Stanisława i Katarzyny. Im dalej w las, tym więcej postaci, bo co prawda cześć osób umiera, ale sporo się rodzi i taki graf jest sporym ułatwieniem w wizualizacji niemal wszystkich rodzinnych koligacji.

Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli porywa nas w lata 1942-1968
I wojna światowa doświadczyła Winnych. Prawie wszyscy ją przeżyli, a na tych, którzy przetrwali, odcisnęła swój ślad. A tu kolejna zawierucha i znów muszą stawić czoła najgorszemu. Kolejne pokolenie w rodzinie jest już dorosłe. Mężczyźni idą się bić i walczyć o niepodległość. Bez Ignacego, który będąc księdzem, pełni posługę kapłańską, lecz nie na froncie. Jednak on również doświadczy niejednej wojenki, takiej duchowej, gdyż zostanie stróżem wielu rodzinnych sekretów. Kobiety nie są bierne, a wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie z narażeniem własnego życia walczą o życie innych. Wojna się kończy. Wydawałoby się, że w końcu można odsapnąć, odbudowywać zgliszcza również wewnątrz rodziny. Niestety nie ma spokoju, bo nastają trudne, komunistyczne rządy. Prześladowania, partyjne układy i układziki kreują rzeczywistość.

Podziękujmy Bogu, że możemy być tu dziś razem, silni jak do tej pory, związani miłością naszej rodziny, która jest silniejsza niż wojny, śmierć i poniżenie.

Znów mamy fantastycznie wplecione prawdziwe, żyjące kiedyś osoby. To spotkanie poetów/literatów - rewelacja!
To co zauważyłam już w pierwszej części, a w drugiej jeszcze mi się ugruntowało, to takie krótkie "wycieczki" autorki, wyjaśniające dalsze losy osoby, która pojawiła się w danym wątku i nie była w danej chwili postacią pierwszoplanową. Nikt nie zostaje pominięty i zostawiony w powieściowej próżni.

Cały czas miałam wrażenie, że to wszystko mogło się wydarzyć, zaistnieć. Realizm tej powieści (całego cyklu) jest niesamowity. To wszystko sprawia, że można się utożsamiać z bohaterami, zastanawiać się jak ja postąpiłabym w takiej, czy innej sytuacji. Razem z nimi się smucimy, radujemy, przeżywamy. Niezmiernie się cieszę, że nie byłam czytelnikiem, który czytał książki zaraz po wydaniu jednej, a przed wydaniem kolejnej z cyklu. Teraz, będąc w komfortowej sytuacji, sięgam po trzecią część. Oj jaka jestem ciekawa co się dzieje z dziećmi Ani i Mani i czy w końcu w tej rodzinie zagości prawdziwe szczęście i spokój.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Drugi tom sagi równie dobry jest jak pierwszy. Wszystko bardzo dobrze napisane ze świetną fabułą. Oby trzeci był tak dobry!

 • Awatar

  Nie mogłam spać przez tą sagę. Drugi tom jest tak samo dobry jak pierwszy (a może nawet lepszy). Czytałam w każdej wolnej chwili. Zarywałam nocki. A kiedy spałam to śniła mi się rodzina WInnych :)

 • Awatar

  To nie jest jak napisałam przy pierwszym tomie "wciągająca" saga. To jest szalenie i niesamowicie wciągająca historia rodzinna. Winnym z Brwinowa przydarzają się i dramaty i chwile szczęścia, rodzą się dzieci, umierają starsi. Tajemnice czasem są wyjawiane, a czasem pozostają tajemnicami. Bardzo mi się spodobała i historia rodziny i sposób jej opowiadania. Dawno nie przeczytałam dwóch książek w dwa dni!
  Drugi tom skończył sie niesamowicie dramatycznie a kolejny pojawi się dopiero za miesiąc!
  Już nie mogę się doczekać!

 • Awatar

  Druga część, więc przede wszystkim trzeba (naprawdę trzeba) zacząć od pierwszej. Uwielbiam wszystkie książki pani Ałbeny Grabowskiej, a te obowiązkowo muszą znaleźć się w mojej papierowej bibliotece! Polecam chyba najbardziej ze wszystkich.

Warto zerknąć