ebook Wyspa Łza
2.89 / 5.00 (liczba ocen: 778)

Wyspa Łza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 33.99
wciąż za drogo?
33.99 zł
Inne proponowane

Co robi Joanna Bator, którą prześladują słowa „znikła bez śladu”? Szuka po omacku. Czeka na znak. Na Sandrę Valentinę, która w 1989 roku znikła bez śladu i do dziś nie odnaleziono jej ciała. Pisarka i fotograf ruszają śladem zaginionej Sandry. Tam, gdzie kończy się jej trop, zaczyna się mroczna opowieść o miłości, samotności i pisaniu. O podróży na Sri Lankę, wyspie w kształcie łzy, bramie do świata Joanny Bator i jej bliźniaczki... Zdjęcia Adama Golca ilustrują tę mroczną podróż na wyspę, gdzie ludzie i miejsca istnieją jednocześnie w rzeczywistości i w świecie czarnej magii.

Wyspa Łza od Joanna Bator, Adam Golec możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Są miejsca stworzone dokładnie po to, by za nimi tęsknić niezależnie od tego, czy się je kocha, czy nienawidzi.
Istnieje jeden rodzaj pragnienia, które w miarę upływu lat między dwojgiem ludzi może rosnąć. Jest to pragnienie dzielenia się, powiększające się wprost proporcjonalnie do zgromadzonych wspólnych doświadczeń i druga osoba staje się głównym rozmówcą we śnie i na jawie
Opowiedziana przeszłość to część przyszłości, a życie potrzebuje i pamięci, i zapominania.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Męczyłam się z tym tytułem bardzo długo, ale ostatecznie dobrnęłam do końca. "Wyspa łza" Joanny Bator jest dziwna - z jednej strony intrygująca, mroczna, tajemnicza i przesiąknięta zapachami, z drugiej męcząca przez autotematyzm i niekiedy pretensjonalne wynurzenia. Wydumane opisy, serie dygresji i jakby wymuszone momentami powroty do głównej bohaterki - obiektu poszukiwań autorki tworzą chaotyczny kolaż bez wyraźnej struktury.

  To trochę reportaż o samej sobie i własnych odczuciach w zetknięciu z nowym i obcym. Nie chcę, żeby zabrzmiało to jak zarzut, ale to stereotypowo kobieca książka - bardzo sensualna, emocjonalna i... niestety, trochę egzaltowana. Sama kobiecość jest tu zresztą powracającym motywem.

  "Wyspa łza" sprawia wrażenie pamiętnika ze strumieniem świadomości, który autorka zdecydowała się wydać w lekko tylko wygładzonej formie. Efekt? Na pewno zaskakujący, ale i wyczerpujący czytelnika. Do wybitności brakuje bardzo wiele.

  Ocena - 2/5, dodatkowy punkt za zdjęcia w środku.

 • Awatar

  Zdecydowanie warta uwagi i wyrobienia swojego zdania na jej temat. Wyspa łza wychodzi poza ramy i tym ujmuje. Szczerością i niekonwencjonalnym stylem opowiedzenia o sobie i nas wszystkich.

 • Awatar

  Każdy z nas ma momenty gorsze i lepsze i mam wrażenie, że to właśnie o tym jest najnowsza książka Joanny Bator. Harmonijnie wyważona chwilami euforycznego zachwytu nad pięknem natury Sri Lanki i cierpienia duszy, autorka snuje wyjątkową opowieść. Na mnie podziałała terapeutycznie.

 • Awatar

  Uwielbiam Joannę Bator i każdą z nią literacką przygodę. Nie ma sobie równych jeśli brać pod uwagę poetykę, narrację, ironię i porównania, w których jest mistrzynią. ,,Wyspa Łza” to prawdziwa uczta wszystkich ulubionych elementów jej twórczości, do której z pewnością niejednokrotnie powrócę.

Warto zerknąć