Ukojenie
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 22562)

Ukojenie

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

"Trzeci tom bestsellerowej serii „Southern Reach” autorstwa Jeffa VanderMeera Przez trzydzieści lat uczestnicy kolejnych ekspedycji, którzy mieli zbadać Strefę X, zabijali się nawzajem, umierali lub popełniali samobójstwo. Tajemniczy obszar rozszerza się, stanowiąc zagrożenie dla świata zewnętrznego. Czy ostatnia wyprawa, która wyrusza, aby znaleźć zaginionego członka poprzedniej ekspedycji, odkryje w końcu, co tak naprawdę dzieje się w Strefie X? A może rozwiązanie zagadki kryje się w dzienniku Latarnika? Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego „Southern Reach” to niezwykła trylogia, łącząca literaturę grozy i klasyczną fantastykę. Została doceniona przez fanów i krytyków na całym świecie, a prawa do jej ekranizacji kupiła wytwórnia Paramount Pictures."

Ukojenie od Jeff VanderMeer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W ostatnim tomie tej rewelacyjnej trylogii wracamy zarówno do Strefy X, jak i do Southern Reach, by poznać historię tajemniczego Latarnika, od którego wszystko się zaczęło, wyruszającej na dwunastą ekspedycję dyrektorki i jej zmagań z Centralą, Southern Reach i samą Strefą X, z którą łączy ją więcej niż przyznaje się swoim podwładnym.
    Kontynuujemy też podróż wraz z Ptasim Duchem i Kontrolerem, którzy wkraczają do Strefy X i wyruszają na Wyspę, aby odkryć jaki los spotkał biolożkę. I choć każda odpowiedź dotycząca Strefy X ponownie rodzi tylko kolejne pytania, to właśnie w "Ukojeniu" stajemy najbliżej rozwiązania jej zagadki.
    Podobnie jak poprzednie tomy wciągająca i niepokojąca niepowtarzalnym klimatem niezwykłości, opowieść o tym co tylko będziemy w niej chcieli odnaleźć - o nawiedzonej latarni, inwazji obcych, o stracie, obsesji, o strachu przed czymś, czego nie potrafimy zrozumieć. Zdecydowanie warto sięgnąć po całą trylogię.

  • Awatar

    Nie tak dobry, jak tom 1., ale lepszy niż 2., pozostawia z uczuciem niedosytu i chociaż ma niezaprzeczalnie klimat, to nie tak duszny i mroczny, jak pierwsza część cyklu. Szkoda: całość zapowiadała się świetnie, a jest tylko dobra. Nie przeszkadza mi przy tym zakończenie i brak jasnych odpowiedzi, po prostu mam wrażenie, że sam autor nie wiedział, jak rozwiązać niektóre problemy, że zagadka, którą skonstruował, w którymś momencie go przerosła i wybrał bezpieczną drogę, żeby nie ryzykować upadku. VanderMeer tak często przypomina o tym, że rzeczy, które opisuje, nie dają się zamknąć w słowach i objąć umysłem, że aż nasuwa się pytanie, czy to nie po prostu jego niezdolność jako pisarza do uchwycenia tego w zdaniach. Mam nieodparte przeczucie, że Mieville by jednak potrafił.

Warto zerknąć