ebook Śnieg przykryje śnieg
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 159)

Śnieg przykryje śnieg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.17
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
19.17 zł Lub 17.25 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
24.90 zł
-5% 20.04 zł
21.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Historia tajemnicy, miłości i relacji między braćmi, którzy oddalili się od siebie. Męski thriller, którego motywem przewodnim są żal po stracie najbliższych, tęsknota za uczuciem, potrzeba bliskości. 37-letni Dan wraca do rodzinnej wioski na pogrzeb brata. Właśnie odsiedział dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie nowego miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach.Dana dręczy pytanie, czy miał wpływ na samobójstwo brata, ale nie potrafi znaleźć na nie odpowiedzi. Podczas ostatniego widzenia nic nie wskazywało na to, żeby brat cierpiał na depresję. Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z Jakobem wyjątkowo silna więź emocjonalna – tym silniejsza, że wiele lat temu w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, ale w jego życie wkracza Mona Steinmyra.Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, dla którego Dan przestaje spieszyć się z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w nim wzruszającego wątku miłosnego.„Gdy myślę o książkach Henriksena, natychmiast nasuwają mi się skojarzenia z wielkimi amerykańskimi pisarzami, takimi jak Faulkner, McCarthy czy Richard Ford (…) Jego postacie zmagają się z poważnymi trudnościami, a mimo to wciąż tli się w nich nadzieja. Po prostu dobrze czuję się w świecie Leviego Henriksena (…). Może dlatego, że są to książki z duszą?” – Christer Mjåset, autor powieści „Lekarz, który wiedział za dużo” i „Białe kruki”

Śnieg przykryje śnieg od Levi Henriksen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasem łatwiej jest zamartwiać się o innych niż zająć się własnym życiem.
W podróżowaniu najlepsze jest to, że ma się dom, do którego się wraca.
Jazz jest jak góra lodowa, większa część leży pod powierzchnią.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nudno od samego początku. opisy, na których nie sposób się skupić. Od samego początku sposób pisania nie przypadł mi do gustu. Kolejna książka do lamusa na czarną godzinę, gdy nie będzie już co czytać.

  • Awatar

    Nie lubię zimna. Nie lubię śniegu. Lubię zagadki i kryminały. Mimo zimowej scenerii i wszędobylskiego śniegu autor tworzy portret bohatera doświadczonego przez wybory własne i cudze. Jesteśmy świadkami jego przemiany i radzenia sobie z samym sobą. Czyta się dobrze choć przyznam, że czytałam już lepsze kryminały norweskiego pochodzenia.

Warto zerknąć