ebook Spróbujmy jeszcze raz
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 103660)

Spróbujmy jeszcze raz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.94
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
25.85 zł
Inne proponowane

Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nie powinniście być razem. Aż pewnego dnia otrzymujesz wiadomość, która przewraca twoje życie do góry nogami…

Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy Blair mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem. Mimo to nadal jest zakochana w Rushu. Ze wzajemnością. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił.
Dziewczyna ze złamanym sercem wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewnego dnia jedna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami. Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?
Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw. Lecz nie przestajesz kochać…

Spróbujmy jeszcze raz od Abbi Glines możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bóg obarcza nas tylko tym ,co jesteśmy w stanie znieść.
Zasługujemy tylko na to, na co zapracujemy.
Wybaczenie to jedno, zapomnienie to coś zupełnie innego.
Moje oczy najpierw patrzą na okładkę. Możecie się wyrzekać, że nikt nie zwraca na nią uwagi. Ja to robię. Owszem, nie mierzy się książek po okładce, ale często to właśnie one popychają nas do wyboru danej powieści. Jakby obiecując, że nie pożałujemy lektury. W porównaniu do pierwszej części, dziewczyna nie wygląda zdzirowato. Może nie jest to najlepsza okładka powieści autorki, ale i nie jest najgorsza. Chciałabym znów pogratulować wydawnictwu Pascal za to, że bezbłędnie mogłam czytać powieść. Brak literówek, czegokolwiek. Czcionka idealna, dopasowana do odcieni kartek. Nic, tylko czytać.

Co do autorki, wiecie, że za sobą mam... tak, to jest szósta powieść z kolei. A ja nadal nie mam dość. Trochę to szokujące, prawda? Też tak uważam. Ale to wszystko podkreśla kunszt pisarski Pani Glines. Za niedługo braknie mi powieści i kto zastąpi Abbi? Będzie ciężko znaleźć godną zastępczynię. Uwielbiam w powieściach autorki to, że potrafi wciągnąć mnie do swojego świata już po kilku pierwszych zdaniach. Że odcina mnie od rzeczywistości i nie pozwala myśleć o swoich problemach. Dlatego ubolewam, co ja będę robić, gdy nie będzie powieści pisarki obok? Trzeba będzie znaleźć na to sposób. Ktoś, kto dopiero zaczyna poznawać się z seriami, nie musi się obawiać. Na pewno zostanie mile przyjęty i przywitany. Zostanie zaakceptowany i będzie łykał powieści jak napój w upalne dni. Chyba specyfikiem Pani Glines jest to, że nie brakuje ostrych, ciętych ripost i słówek. Oraz tego, że książki są w pewnej części erotykami. Mnie to nie przeszkadza. Jak już zapewne pisałam w innej recenzji książki autorki, ja się skupiam na tym co czują, a że tak często następuje to, co następuję to oznacza wielką miłość. Przynajmniej tak mi się wydaje. Pisząc pewien czas po przeczytaniu reszty powieści, muszę stwierdzić, że nie wylatują z głowy pod żadnym pozorem. Zostają z nami. Przyłapywałam się w pewnych momentach, że rozpaczałam nad problemami bohaterów. Sama próbowałam znaleźć jakieś rozwiązanie, skreślić to, co się działo, zmienić bieg wydarzeń. No, ale niestety mi się nie udało.

Przechodząc do postaci, moja Blair spisała się dobrze i w tej części. Może brakowało jej pewnych osób, brakowało jej obecności, ale mimo wszystko walczyła. Była odważna. A tak łatwo strzelić głupotę, pod wpływem impulsu, prawda? Jednak postawa Rusha również mi się podobała. Nawet bardzo. To, jak trwał, jak nie dawał się znieść na ciemną stronę nocy. To było piękne. Chociaż momentami tak mnie wkurzał.. Brr. Czytając dwie inne serie, wiem, jak potoczą się ich sprawy, więc nie zwracałam na nich szczególnej uwagi, nie rozwodziłam się nad tym bo i tak wiedziałam, jak wszystko się skończy. Co nie oznacza, że na przykład Woods mnie nie denerwował. Tak jak i Rush, ale to chyba zawsze będzie tak, że mężczyźni nie rozumieją kobiet i odwrotnie. To się chyba nigdy nie zmieni, taka natura.

Znowu muszę stwierdzić, że książka jest bez skazy. Bez najmniejszej wady, czegoś, co by mi przeszkadzało. No może prócz Nan, to wszystko byłoby takie w miarę. Działo się, to muszę przyznać. Zawsze tak jest u Pani Abbi, zawsze. Dopiero co zacznę czytać książkę, to zaraz się kończy. To wskazuje na to, że czyta się szybko i łatwo, i jak już pisałam, bez większych czy mniejszych barier. Oczywiście zastrzegam, że jest to powieść praktycznie erotyk, więc Ci, którzy nie lubią takich scen, to nawet się nie zabierajcie - szkoda waszego czasu. No i ostrzegam przed tymi, którzy nie mają osiemnastu lat, żeby nie było, że polecę to osobie, która jest niedojrzała. Powieść podzielona jest na rozdziały, które są opowiadane z punktu widzenia Blair i Rusha. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie poznać nieco lepiej uczucia obojga, ich zachowania czy czyny. Lubię taki podział i dobrze mi się go czyta, że tak powiem.

Czego się spodziewać? Oczywiście kontynuacji losów Blair i Rusha, ich walki o miłość, która jest chwilami niemożliwa. O rozdźwięku, wyborze, którego trzeba dokonać, a nie jest to łatwą i lekką decyzją. Bo i tak każda na jaką by się postawiło, przyniesie pewne konsekwencje. I za to cenię sobie powieści autorki. Bo nie są to książki przesycone samym seksem. Są to powieści, które dotyczą problemów, mogące przydarzyć się nawet i nam. O przyjaźni, o przeszłości, która często nas degraduje i nie pozwala rozpocząć nowego życia. Bo wspomnienia są z nami cały czas, nie pozwalając nawet na chwilę o sobie zapomnieć w szczególności wtedy, gdy chcemy zacząć wszystko od początku. Na nowo, bez tamtych wspomnień, bądź ewentualnie nie za często wspominać wydarzenia z naszego życia.

Jest to powieść pełna miłości, smutku, walki i przeszłości. Jestem pewna, że spodoba się szczególnie fankom erotyków, powieści obyczajowych czy powieści samej autorki. Wiem, że jest kilka osób, które cenią sobie jej powieści i walczą o to, by zdobyć chociażby jeden egzemplarz autorki. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Serdecznie Wam Polecam, oraz wiercę się z podekscytowania i ciekawości, jak skończy się historia głównych bohaterów, co jeszcze stanie na ich drodze. Poniekąd coś podejrzewam, ale to tylko takie moje ubzduranie z poprzednich serii.

Ocena: 5/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć