ebook Przypadkowe szczęście
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 59149)

Przypadkowe szczęście
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 24.77
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.77 zł
29.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pożądanie, namiętność, seks, którego się nie zapomina. Ona niedoświadczona, krucha dziewczyna. On świadomy siebie facet, niezainteresowany emocjonalnymi wzlotami. Mimo to połączyła ich szalona miłość.

Woodsa Kerringtona nie kręciły wrażliwe dziewczyny. Wymagały zbyt dużo wysiłku. Dla niego liczyła się przyjemność. Jedna gorąca noc bez zobowiązań – to było wszystko, o czym myślał, kiedy zobaczył Dellę po raz pierwszy.Spędził z nią tylko kilka godzin.Tygodnie później nie potrafił oderwać od niej myśli. Musiał ją mieć. Woods nie miał pojęcia, że ta beztroska dziewczyna była bardziej krucha, niż mógłby się spodziewać.
Kiedy Della powraca do Rosemary, wszystko wskazuje na to, że powinni trzymać się od siebie z daleka. Żadne z nich nie jest naprawdę wolne. Najbezpieczniej byłoby się wycofać… Ale czy Woods może na to pozwolić?

„Chciałam wiedzieć, czym jest dobry seks. Teraz miałam za sobą taki, który sprawił, że świat zadrżał w posadach. Jednego byłam pewna – nigdy nie zapomnę tego chłopaka”.

„Patrzyłem, jak jej biodra kołyszą się zachęcająco, gdy szła w moją stronę. Mogłem spokojnie darować sobie lunch i iść prosto do hotelowego pokoju”.

„Powoli otworzyłam oczy i spojrzałam w sufit. Dookoła panowała cisza, byłam sama. Przypomniałam sobie, co wyprawialiśmy z Woodsem tej nocy. Nie wiedziałam, czy zdołałabym spojrzeć mu w oczy. Co we mnie wstąpiło? Woods był wściekle seksowny, emanował charyzmą. I czy wspominałam już, że był wściekle seksowny? A ja nawet nie znałam jego nazwiska. Zakryłam twarz dłońmi i zaczęłam się śmiać. Uprawiałam niesamowity seks z mężczyzną, którego dopiero co poznałam. Czy to nie było szalone?”

Fragmenty powieści

Przypadkowe szczęście od Abbi Glines możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie wszyscy postrzegają cię w taki sposób, jak ty widzisz siebie. Czasami nasze niedoskonałości sprawiają, że stajemy się wyjątkowi.
O Abbi Glines słyszałam już naprawdę dużo. W końcu postanowiłam sięgnąć po twórczość tej autorki. Jak wypadło moje pierwsze spotkanie z nią?

Della Sloane dostała od swojej przyjaciółki polecenie, by zaczęła żyć pełną piersią. Dziewczyna ma mroczne sekrety, o których wie tylko ona, a wyjazd z rodzinnego miasta ma pomóc zapomnieć jej o pewnych wydarzeniach.
Woods Kerrington jest natomiast typowym kobieciarzem. Nie gustuje w słabych kobietach, bo dla niego są one zbyt kruche i musiałby być z nimi bardzo ostrożny. Noce pełne niegrzecznych i przyjemnych zabaw to jest to, co podoba mu się najbardziej. Gdy spotyka Dellę, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ta dziewczyna jest właśnie krucha, bardziej niż mógłby sobie to wyobrazić.

Kiedy zaczęłam lekturę tej książki, przeraziło mnie trochę to jak autorka dosadnie opisuje sceny seksu. Wcześniej czytałam powieści m.in. Laurelin Paige, a tam sceny łóżkowe są również opisane dość szczegółowo oraz dość, nazwę to, ostrym językiem. Myślę, że tak mnie to poraziło, ponieważ dawno już nie miałam styczności z erotykiem w najczystszej jego formie.

Główni bohaterowie zostali wykreowani wprost genialnie. Mamy Dellę, czyli spokojną i cichą dziewczynę, która światu ukazuje tylko swoją odważną i twardą postawę.
Jest i Woods, który pochodzi z bogatej rodziny, ale o dziwo! Sprzeciwia się woli rodziców na każdym kroku. Brzmi to schematycznie i po części takie jest, ale ja osobiście zapomniałam o tym podczas czytania.

Gorąca atmosfera, która towarzyszy wydarzeniom przez większą część książki, to jest to, co tygryski lubią najbardziej. No, a w tym oczywiście ja. Przyznaję, fabuła wymyślona przez Abbi Glines uwiodła mnie i nie mogłam się oderwać od tej pozycji. Historia Delli i Woodsa mnie totalnie zauroczyła, a zakończenie książki całkowicie wprowadziło w głowie zamęt.

Jestem absolutnie na tak. Styl autorki mimo wszystko bardzo przypadł mi do gustu i z pewnością jeszcze wrócę do jej twórczości.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Pierwsza część, ważniejsza niż druga. Bo to w niej Della i Woods się poznają. Z początku jedynie powierzchownie, korzystając ze swych wdzięków. Czy zaintrygują siebie samych na tyle, by nie móc przestać o sobie myśleć? Della, młoda kelnerka poprzez romans jak się okazuje z żonatym szefem nie ma co ze sobą zrobić. Młody, weekendowy barman, uruchamia swoje kontakty i znajduje dziewczynie dobrze płatną pracę. Ona zgadza się i wyrusza w nieznane, które okażą się dla niej.. bardzo bliskie.

Ojejku. Jest to książka, którą wręcz połykałam. Czytałam, czytałam, czytałam, nie mogąc opuścić ani jednej literki, ani jednego przecinka, kropki czy innych znaków interpunkcyjnych. Czytając Przypadkowe szczęście, poczułam się jak obserwator, znajdujący się wszędzie tam, gdzie główni bohaterowie. Autorka, posługując się rozdziałami, a raczej zerkaniem na przeżycia osobno Delly, a Woodsa wykonała kawał dobrej roboty. Moim zdaniem, taki zabieg jest fantastyczny. Dlaczego? Dlatego, że można się wczytać i poznać dogłębne uczucia bohaterów. A nie tylko powierzchowne opisy, że czuli się jak się czuli, ale nic poza tym. Pani Glines potrafiła każde uczucie przedstawić tak, jak dzieje się to z nami. Jak cierpimy, jak się czujemy, myślimy. Podjęty jest tutaj też problem pewnego rodzaju patologii, jakiej w przeszłości przeżyła główna bohaterka. Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć, do czasu, ale tkwi w niej i nie chce wyjść. Sam tytuł, a nawet wyraz Przypadkowe. Mówią, że nic nie dzieje się przez przypadek. Czy to prawda? Sami się przekonacie. Jednakże ten przypadek na losach bohaterki odgrywa kluczową rolę. Chcąc czy nie chcąc, dużo więcej, przynajmniej tak mi się wydaje jest tu scen erotycznych. Jednak nie czyni z tej powieści erotyka, żebyście sobie czasem tak nie pomyśleli.

Czy były jakieś wady? Nie sądzę, bynajmniej ja takich nie zauważyłam. Czarne charaktery pojawiają się, to chyba normalne. Ale nie można ich zaliczyć do wad książki, bo bez nich nie była by taką Perełką, za jaką ją uważam.

Opowieść o przypadku, przeszłości zbyt patologicznej, cierpieniu, braku pewności w siebie, w swoje umiejętności, w to, że każdy może być szczęśliwy i każdemu to szczęście się należy. Uwidocznia się tutaj też z początku apodyktyczność naszych rodziców. Istnieją tacy ludzie, co robią tylko to, co im każą, nie patrząc na to, czy sam on jest szczęśliwy. Brak asertywności bohatera, co po czasie się zmieni, stawia mężczyznę pod przysłowiową "ścianą" i następuję zmiana postępowania. Wszystko się zmienia o 180stopni. I najważniejsze. POŚWIĘCENIE. Poświęcenie się z miłości dla drugiej osoby. To jest piękne uczucie mówiące o miłości.

Ocena: 5/6
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć