Podróż do granic Wszechświata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.07 / 5.00
liczba ocen: 100
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.05 zł
30.60 zł
36.00 złpremium: 21.60 zł
36.00 zł
36.00 zł
Pozostałe księgarnie
30.15 zł
30.17 zł
30.24 zł
30.60 zł
30.71 zł
32.40 zł
32.40 zł
32.50 zł
36.00 zł
Opis:

Bogato ilustrowany przewodnik astronomiczny. W porywający sposób opisuje kwestie podstawowe, jak i wysoce skomplikowane, obejmujące Układ Słoneczny i najdalsze znane nauce rejony Wszechświata.

Królewskie Obserwatorium w Greenwich to miejsce wyznaczenia czasu uniwersalnego i południka zerowego. Jest jednym z najważniejszych historycznych ośrodków badawczych w dziejach ludzkości. Od chwili ufundowania przez króla Karola II w 1675 r. odgrywało istotną rolę w stawianiu pytań dotyczących czasu, przestrzeni i wszechświata oraz w udzielaniu odpowiedzi na nie.
Bogato ilustrowany przewodnik Johna i Mary Gribbinów „Podróż do granic Wszechświata” wydany pod egidą Królewskiego Obserwatorium w Greenwich wyznacza standardy dla innych tego rodzaju publikacji zarówno pod względem treści, jak i sposobu jej prezentacji. To rzetelne i szczegółowe kompendium, opisujące w sposób zrozumiały kwestie najbardziej podstawowe, jak i wysoce skomplikowane, obejmujące tak Układ Słoneczny, jak i najdalsze znane rejony Wszechświata, jego powstanie, ewolucję znajdujących się w nim obiektów oraz teorie, dotyczące jego przyszłości.

„Dzisiejsza astronomia jest jedną z najbardziej ekscytujących dziedzin nauki. Astronomowie badają wybuchające gwiazdy i czarne dziury, kierują w nocne niebo teleskopy, by cofnąć się w czasie i odkryć tajemnice narodzin Wszechświata. Szukają też planet okrążających gwiazdy – znamy już setki takich układów i należy się spodziewać, że wkrótce odnajdziemy taką, która będzie przypominać Ziemię” – fragment książki

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć