ebook Wybawienie
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 12899) Ilość stron (szacowana): 536

Wybawienie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.78
Audiobook - najniższa cena: 26.70
wciąż za drogo?
30.23 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
27.78 zł Lub 25.00 zł
27.90 zł
32.50 zł Lub 29.25 zł
27.88 zł
32.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
W odległym zakątku Szkocji na posterunku policji w Wick przez długi czas na parapecie stała zapomniana butelka z ledwo czytelnym listem. Kiedy wiadomość w butelce w końcu trafia do kopenhaskiego Departamentu Q, zajmującego się sprawami szczególnej wagi, odsłaniają się przerażające zdarzenia z przeszłości. Carl Mørck i jego asystent Assad odkrywają, że wołanie o pomoc, napisane ludzką krwią, jest prawdopodobnie ostatnim znakiem życia dwóch chłopców, którzy wiele lat temu zostali uprowadzeni. Dlaczego rodzice nie zgłosili ich zaginięcia? Czy to możliwe, że jeszcze żyją? Nagle staje się jasne, że sprawca jest wciąż na wolności…

Trzeci tom bestsellerowej serii kryminałów o Departamencie Q, stworzonej przez duńskiego mistrza nordic noir.
Wybawienie od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
List w butelce znaleziony przed laty przez szkockiego rybaka, przewędrował długą drogę, zanim jego treść małymi kroczkami doprowadziła do wszczęcia sprawy w Departamencie Q.

A nie jest łatwo szukać śladów czy świadków w zamkniętych środowiskach małych sekt czy skupisk wyznawców, na dodatek pytając o zdarzenia sprzed lat.

Jednocześnie Departament A prowadzi sprawę zwłok znajdowanych na miejscach dziwnych pożarów.

Carl nie chce się zajmować ani podpaleniami ani listem z butelki.

Chce zajmować się myśleniem o seksownej pani psycholog. Ale Assad tu na coś wpadnie, tam gdzieś pogrzebie w aktach. Zamiast gotyckiej Rose, Departament wspiera jej siostra, kolorowa Yrsa, którą sprawa tajemniczego wołania o pomoc z butelki wciąga niesłychanie.

I zaczynają śledzić, drążyć, poszukiwać.

A jednocześnie czytelnik, jak to w tej serii, poznaje poczynania zbrodniarza.

I w nerwach, w stresie, zaciskając zęby czyta, czy Carl i Assad zdążą? Czy dadzą się zwieść siatce pozorów, fałszywych tożsamości i śladów zbudowanych i rozsiewanych przez mordercę?

Ile jeszcze będzie ofiar?

A podsumowanie jest takie, fanatyzm religijny wyrządza krzywdę. Bliskim fanatyka, a poprzez krzywienie psychiki bliskich również wielu innym, niezwiązanym osobom. Niezależnie od religii, wyznania, odłamu, sekty. Fanatyzm religijny powinno się przymusowo leczyć.

Dwukrotnie, o mały włos, przeoczyłabym przystanek na którym powinnam wysiąść, tak niesłychanie wciągnął mnie ten tom duńskiej serii.

Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo wciąga. Akcja wartka i trzymająca w napięciu

Warto zerknąć