Miecz przeznaczenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.30 / 5.00
liczba ocen: 41308
cena od: 23.10
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.10 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-22% 23.10 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
24.29 zł
Opis:

Król polskiej fantasty – Andrzej Sapkowski zawładnie naszą wyobraźnią i marzeniami. „To wielki literacki fenomen”. Wydanie nowe, poprawione drugiego tomu opowieści o kultowym wiedźminie. Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę!Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi. To gatunek zagrożony wymarciem. Aczkolwiek w powszechnej opinii to gad najbardziej wredny.Na oszluzgi, widłogony i latawce kodeks polować przyzwala.Ale na smoki – nie.Wiedźmin Geralt przyłącza się jednak do zorganizowanej przez króla Niedamira wyprawy na smoka, który skrył się w jaskiniach Gór Pustulskich. Na swej drodze spotyka trubadura Jaskra oraz – jakżeby inaczej – czarodziejkę Yennefer. Wśród zaproszonych przez króla co sławniejszych smokobójców jest Eyck z Denesle, rycerz bez skazy i zmazy, Rębacze z Cinfrid i szóstka krasnoludów pod komendą Yarpena Zigrina. Motywacje są różne, ale cel jeden.Smok nie ma szans.

CYTATY:
Jak słusznie zauważyłaś, to nie baśń, to życie. Parszywe i złe. A zatem, do cholery i zarazy, przeżyjmy je w miarę przyzwoicie i dobrze.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    W trakcie lektury oraz po przeczytaniu tego zbioru opowiadań po raz kolejny uświadomiłam sobie jak niesamowitym pisarzem gatunku fantasy jest Pan Sapkowski. Z czystym sumieniem mogę napisać, że uwielbiam cała twórczość związaną z Wiedźminem. Jedyne czego żałuje, to że zaczęłam od powieści, a nie od opowiadań... Mój błąd.

  • Awatar

    Tak jak w Ostatnim Życzeniu mamy tu do czynienia ze zbiorem opowiadań. W odróżnieniu od tamtej części tutaj jednak zachowano chronologię, a i sam Geralt jest już w pełni ukształtowaną postacią. Czyta się to świetnie.

  • Awatar

    jeszcze lepsza niz pierwsza. Nowe osoby ktore tylko dodaja ksiazce uroku. Mile spedzony czas

Inne proponowane
Warto zerknąć