ebook KULT. Biała Księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 201)

KULT. Biała Księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.01
wciąż za drogo?
31.68 złpremium: 20.44 zł Lub 20.44 zł
34.06 zł
34.06 zł
34.06 zł Lub 30.65 zł
28.01 zł
30.66 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wspomnienia, inspiracje, anegdoty... Za każdą z ponad 200 piosenek Kultu kryją się inne opowieści. Część z nich jest równie znana jak słynne teksty „Polska”, „Do Ani” i „Celina”, niektóre zostały opowiedziane po raz pierwszy.

Dlaczego pobili Kazika w Stodole? Do kogo pisał list w środku nocy? Kiedy zemdlał w zatłoczonym pociągu? I dlaczego mama Śledzia przywitała go hardo: „Wypierdalaj...”?
Komu Morawiec zjadł kiełbasę? Kiedy Gruda o mały włos nie spalił schroniska? Kto powiedział: „Biała wódka, czarny ptak”? I dlaczego Seks próbował uciekać przez okno?
Kto chciał wrzucić pięć litrów acida do wodociągów? Komu wewnętrzne głosy kazały walnąć czołowo w TIR-a? Który z członków zespołu rozrzucał wielkie kreski po biurkach? I gdzie przyjęto Kult jak na westernie słowami: „Macie pół godziny na opuszczenie miasta...”?

Czy można opowiedzieć interesująco o dwustu, ponad dwustu piosenkach? W przypadku zespołu takiego jak Kult można, bo za każdym dokonaniem zespołu kryją się inne inspiracje, inne wspomnienia, inne anegdoty. Czasem zabawne, kiedy indziej gorzkie i smutne, zawsze zajmujące. Zazwyczaj nieznane, często opowiedziane po raz pierwszy.
Czy jest to książka wyłącznie dla fanów Kultu? Dla nich na pewno, ale myślę, że nie tylko. Muzyka zespołu jest przecież zjawiskiem tak niezwykłym i tak znaczącym w pejzażu polskiej popkultury, że wstyd jej nie znać. Owszem, można tych piosenek nie lubić, można nie podzielać wizji świata, jaka się z nich wyłania, można oburzać się na mocne słowa, które w nich padają. Ale nie znać – nie przystoi.

KULT. Biała Księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach od Wiesław Weiss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć