ebook Tajemnica sosnowego dworku - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Tajemnica sosnowego dworku - audiobook

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kasia rzuca się w wir nowej pracy, by zapomnieć o oziębłym ukochanym. Wkrótce znajdzie się w samym centrum wyjątkowo dziwnej sprawy i zamiast uporządkować swoje życie, jeszcze bardziej je skomplikuje…

Katarzyna Rawska, wrażliwa, niepoprawna romantyczka, na skutek redukcji etatów zostaje zwolniona z pracy w banku. Dzięki przyjaciółce udaje jej się zdobyć etat w fundacji, z którą wcześniej współpracowała jako wolontariuszka. Na początek musi dopilnować prac remontowych, adaptujących stary dworek na siedzibę fundacji. Kasia z entuzjazmem rzuca się w wir nowych zajęć, mając nadzieję, że pozwolą jej one zapomnieć o kłopotach oraz o mężczyźnie, w którym od wielu lat jest beznadziejnie zakochana, a który nie odwzajemnia jej uczuć.
Tymczasem okazuje się, że w dworku zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Wcale nie jest opustoszały, a wydarzenia, które będą miały tam miejsce, naprowadzą Kasię na trop tajemnicy, której rozwiązanie zaskoczy ją samą...

Tajemnica sosnowego dworku - audiobook od Małgorzata J. Kursa możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tajemnica Sosnowego Dworku to historia paczki wspaniałych, niezawodnych przyjaciół, o jakich zapewne marzy każdy z nas. Jedną z ważniejszych postaci jest Katarzyna Rawska, której z dnia na dzień zaczyna walić się świat. W momencie, gdy traci pracę, a ukochany okazuje się nie być w ogóle zainteresowany trwałym związkiem, odnajduje pocieszenie właśnie u jednej z bliskich znajomych. Koleżanka nie ma zamiaru zostawić jej w potrzebie i szybko bierze sprawy w swoje ręce, zarówno te związane z brakiem dochodu, jak i nieodpowiednim zachowaniem sympatii.

Kasia zostaje zatrudniona w fundacji, która umieszczona będzie w starym, wymagającym całkowitego remontu Sosnowym Dworku. Dziewczyna jest zadowolona, bo w końcu może się wykazać, a nadzór odświeżania budynku w końcu pozwoli jej w pełni rozwinąć skrzydła, tym bardziej, że owa posiadłość fascynuje ją do granic. Ciepłe usposobienie kobiety sprawa, iż postanawiają jej się ujawnić dwie tajemnicze istoty, od dawna zamieszkujące te zabytkowe mury.

Jaką tajemnicę skrywa remontowany dworek?

Przy starym kamiennym kominku pojawiła się świetlista poświata, a po chwili wyłoniły się z niej dwie smukłe sylwetki. Miały na sobie dziwne suknie: długie, mocno wydekoltowane, z krótkimi bufkami, odcinane tuż pod piersiami. Wysoko upięte ciemne włosy spływały misternymi puklami na szyje ozdobione połyskliwymi perłami. Obie postacie wyglądały identycznie.

Bezsprzecznie jest to opowieść o pięknie i sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która trwa przez wiele lat. Nie tylko poznajemy paczkę wspaniałych, bezinteresownych przyjaciół, ale także zagłębiamy się w ich związki, pełne zrozumienia i kompromisów. Co ważniejsze, partnerzy nawet nie próbują rywalizować z przyjaciółkami swych kobiet, wspierają je równie mocno, jak one same.

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są niezwykle barwni, różnorodni, a przede wszystkim autentyczni, dzięki czemu niemal od pierwszych stron zyskują naszą sympatię. Powieść jest przepełniona emocjonującymi, często dosadnymi i zabawnymi dialogami, jakie wielokrotnie rozbawią czytelnika do łez. Autorka również delikatnie naśmiewa się z mężczyzn, którzy boją się trwałych relacji z kobietami, postać Marka daje naprawdę wiele do myślenia. Nie sposób nie utożsamić się z postaciami, kibicujemy im całym sercem, będziemy także świadkami wielkich przemian niektórych z nich.

Język Małgorzaty J. Kursy jest niesamowicie przyjemny i przystępny. Pasjonująco bawi się piórem, doskonale łączy teraźniejszość z historią, a całość dopieszcza wyśmienitym humorem, dzięki temu książkę czyta się lekko, z rozkosznym zadowoleniem.

Powieść przesiąknięta jest również tajemnicami, a także zjawiskami paranormalnymi, czym wzbudza niepokój i nie pozwala oderwać się od lektury, nim nie odkryjemy finału. Co ciekawe, ukazane duchy, diametralnie różnią się od tych dobrze nam znanych, złych i budzących lęk. Są nie tylko przesympatyczne,ale także łakome wiedzy, pragną jak najszybciej nadrobić stracony czas i poznać historię, zmiany w kulturze, czy społeczeństwie. Jak przystało na damy, są również trochę próżne, bardzo żałują, iż żaden mężczyzna nie jest w stanie ujrzeć ich piękna.

Małe trzęsienie ziemi niekiedy dobrze wpływa na umysł...

Tajemnica Sosnowego Dworku to przede wszystkim piękna, przyjemna opowieść o cudownej przyjaźni. Lekka, pełna humoru i niezwykle ciepła lektura, która przypomina nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Co istotne, autorka pokazała, iż nie boi się wpleść w delikatną fabułę także trudnej tematyki, takiej narkomania czy samotne macierzyństwo.

Jest to także historia o odkrywaniu własnych korzeni, niesieniu pomocy i pasji. Stary dworek nawiedzony przez dwa przepiękne duchy nadaje całości niepowtarzalnego, magicznego klimatu, jaki podsyca ciekawość czytelnika do granic. Książka również rozbudza naszą wrażliwość, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. To doskonałe połączenie współczesności z historią, jakie wzbudza naprawdę wiele niesamowicie ciepłych emocji. Miłosne rozterki, różne oblicza uczuć, genialne portrety psychologiczne oraz rodzinna intryga w tle, a to wszystko przepełnione fantastycznym humorem! Ta niezwykle sugestywna powieść jest niczym balsam dla duszy, zapewnia relaks, rozrywkę, ale też podnosi na duchu. Wspaniała zabawa gwarantowana!
Polecam gorąco!

Ocena: 4+/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć